Sierakowice. Powstanie Wielofunkcyjne Centrum Kultury – umowa podpisana

Sierakowice. Powstanie Wielofunkcyjne Centrum Kultury – umowa podpisana

Dziś podpisana została umowa, dotycząca budowy Wielofunkcyjnego Centrum Kultury w Sierakowicach wraz z infrastrukturą techniczną, parkingiem oraz zakupem wyposażenia scenicznego i meblowego.

Najkorzystniejszą ofertę, dot. wykonania inwestycji, złożyła firma Elwoz Sp. z o.o. z miejscowości Szklana na kwotę 29 989 348,00 zł w terminie 13. miesięcy licząc od dnia podpisania umowy. Przedsiębiorstwo zaoferowało również 60-miesięczną gwarancję na wykonane roboty i zamontowane urządzenia.

Zakres inwestycji obejmuje budowę obiektu użyteczności publicznej o przeznaczeniu związanym z funkcją kulturową (może pełnić funkcję sali widowiskowo-koncertowej, teatru czy kina). Przedmiotowy budynek będzie obiektem 3-kondygnacyjnym (parter, piętro, poddasze techniczne), częściowo podpiwniczony, wyposażony w jeden szyb windy.

Reklamy

W ramach zadania przewiduje się wykonanie wewnętrznego układu drogowego, zjazdu na działkę, miejsc postojowych, przyłącza wody i kanalizacji deszczowej, kanalizację sanitarną, wentylację i klimatyzację, instalację grzewczą (w oparciu o pompę ciepła), instalację elektryczną i teletechniczną, wiaty na pojemnik do segregacji odpadów wraz z wykonaniem niwelacji i zagospodarowaniem terenu (wysianie trawników i uformowanie skarp).

Obiekt będzie posiadać salę widowiskową na 288 miejsc siedzących. Inwestycja obejmuje również zakup oraz montaż urządzeń technicznych służących obiektowi w tym: oświetlenie sceniczne, mechanika sceny, system nagłośnienia, urządzenia z zakresu kinotechniki (m.in. projektor kinowy), jak również wyposażenia w meble wolnostojące oraz zabudowy meblowej itd.

Prace rozpocząć się mają 6 marca. Przedmiotowe zadanie ma na celu poprawę jakości życia na obszarach wiejskich oraz zwiększenie zainteresowania szeroko rozumianą kulturą.

Inwestycja objęta jest wsparciem ze środków Rządowego Programu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych – dofinansowanie w wysokości ok. 16 000 000 złotych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*