Sierakowice. Tydzień Nauk Matematyczno-Przyrodniczych w ZSP

Sierakowice. Tydzień Nauk Matematyczno-Przyrodniczych w ZSP

Jak co roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach w dniach 14-18 marca realizowany był projekt pt. „Tydzień Nauk Matematyczno-Przyrodniczych”. We wszystkich klasach pierwszych i drugich zamiast klasycznych lekcji na przedmiotach matematyczno-przyrodniczych odbyły się zajęcia mające na celu popularyzację i przybliżenie młodzieży nauk matematyczno-przyrodniczych poprzez niekonwencjonalne działania i zabawę.

Na informatyce uczniowie utrwalili swoją wiedzę o bezpieczeństwie w sieci za pomocą escape room’u oraz poznali, w jaki sposób różne aplikacje szpiegują nasze poczynania w sieci. Na podstawach przedsiębiorczości uczyli się, po co i jak oszczędzać.

Na chemii wykonywali doświadczenia z zastosowaniem chemii w praktyce. Na biologii grali w statki, przy czym musieli wykazać się podstawową wiedzą przyrodniczą. Na fizyce budowali statek parowy.

Na geografii młodzież oglądała film i dyskutowała o dostępności wody pitnej dla mieszkańców Ghany. Na matematyce odbywały się turnieje matematyczne, rozwiązywane były zagadki logiczne i kalambury, ponadto uczniowie odwiedzali matematyczne pokoje zagadek. 

Wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli również udział w szkolnym konkursie „Sławni polscy naukowcy”. Pierwsze miejsce zdobyła w nim Amelia Choszcz z klasy II TR, drugie – Patrycja Terman z II LO, trzecie – Dominika Sobisz z I TR.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*