Sierakowice. Warsztaty gastronomiczne o niemarnowaniu żywności

Sierakowice. Warsztaty gastronomiczne o niemarnowaniu żywności

Na początku grudnia odbyły się warsztaty gastronomiczne dla uczniów klasy III TŻ z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, poświęcone idei niemarnowania żywności. Dane pokazują, że marnowanie jedzenia jest powszechne i dotyczy wszystkich, zarówno gospodarstw domowych, jak też całej branży gastronomicznej.

Co zatem zrobić, by nie przyczyniać się do galopujących zmian klimatycznych? Jak w ogóle ma się klimat do naszych wyborów podczas zakupów, gotowania, wyrzucania żywności czy prowadzenia biznesu? Tę tematykę młodzieży przybliżyli specjaliści z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Natomiast zajęcia kulinarne przeprowadził Kamil Sadkowski, szef kuchni z Akademii Kulinarnej K5.

Uczniowie przygotowywali potrawy z kuchni azjatyckiej, wykorzystując całe surowce m.in. liście rzodkiewki jako chipsy, skórkę z marchwi oraz skorupki z krewetek do wywaru, części brokułu do sałatki. Na koniec warsztatów uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy. Zwycięzcy odebrali nagrody w postaci książek.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*