Skrzeszewo Żukowskie. Pożar na terenie budowy. Kilka osób z objawami podtrucia

Skrzeszewo Żukowskie. Pożar na terenie budowy. Kilka osób z objawami podtrucia

Na 50 tys. złotych oszacowano straty w pożarze, do którego doszło wczoraj na terenie budowy w Skrzeszewie Żukowskim (gm. Żukowo). Ponadto u kilku osób, które wówczas przebywały w budynku, zauważono objawy podtrucia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16. Na terenie budowy w Skrzeszewie Żukowskim (gm. Żukowo) w jednym z pomieszczeń budynku zapalił się drewniany stolik, na którym znajdowały się materiały łatwopalne i elektronarzędzia.

Osoby przebywające wówczas w budynku same próbowały ugasić ogień za pomocą piasku. W chwili przyjazdu straży pożarnej znajdowały się one na zewnątrz. U 3-ech z nich dostrzeżono objawy podtrucia gazami pożarowymi.

Reklamy

Strażacy udzielili pomocy poszkodowanym, oraz zajęli się ugaszeniem pożaru. Na miejsce przybyło pogotowie, a także śmigłowiec LPR. Osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników medycznych odmówiły zabrania ich do szpitala.

Straty oszacowano łącznie na 50 tys. złotych. Spaleniu uległy m. in. 4 palety drewniane, 3 okna, elektronarzędzia oraz nagrzewnica gazowa. W działaniach wzięły udział jednostki OSP z Żukowa i Skrzeszewa, a także jednostka ratowniczo-gaśnicza z Kartuz.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*