„Słunôszka” na VII Międzynarodowym Festiwalu „Folklor Świata” [ZDJĘCIA]

„Słunôszka” na VII Międzynarodowym Festiwalu „Folklor Świata” [ZDJĘCIA]

Kaszubski Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Słunôszka” z kartuskiej Dwójki uczestniczył w VII Międzynarodowym Festiwalu „Folklor Świata” w Zduńskiej Woli. W festiwalu wzięło udział 29 zespołów. Zobacz zdjęcia!

slonuszka_zdunska_wola001

Zdjęcie 1 z 20

Fot.: SP 2 Kartuzy

Festiwal rozpoczął barwny korowód. Ulicami Zduńskiej Woli przeszło ponad 800 młodych uczestników imprezy. Następnego dnia zespoły z całego świata prezentowały się na festiwalowej scenie. – Nasze „Słunôszka” zachwyciły zgromadzoną publiczność – zapewnia Andrzej Karczewski, zastępca dyrektor SP nr 2 w Kartuzach. – Każdy taniec nagradzany był gromkimi brawami. Wszystkie zespoły biorące udział w przeglądzie zostały docenione i otrzymały pamiątkową statuetkę oraz upominki – dodaje dyrektor.

W koncercie galowym wystąpiły zespoły: „Talicska” z Węgier, Zespół Pieśni i Tańca „Kalina” z Polski, „Ilinden” z Macedonii, „Dukati” z Serbii oraz Zespół Pieśni i Tańca „Hanka” z Polski. 

Reklamy

Zobacz też: SP nr 2 w Kartuzach: Przegląd zespołów ludowych [ZDJĘCIA]

W czasie pobytu na festiwalu członkowie zespołu „Słunôszka” zwiedzili najpiękniejsze miejsca Łodzi m.in. teren dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego – Manufakturę, Pałac Poznańskich. Nietypową atrakcją dla dzieci okazała się projekcja filmu „Lemury z Madagaskaru” w wielkoformatowym kinie IMAX.

Sponsorom za okazane wsparcie i pomoc dyrekcja, nauczyciele, członkowie zespołu i rodzice składają  – za naszym pośrednictwem – serdecznie podziękowanie.

Skomentuj: „Słunôszka” na VII Międzynarodowym Festiwalu „Folklor Świata” [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*