Ostrzyce. 3 września będzie można pojechać „Rowerem przez wieś”

Ostrzyce. 3 września będzie można pojechać „Rowerem przez wieś”

Gmina Somonino zaprasza na ostatnią już wycieczkę rowerową z przewodnikiem z serii „Rowerem przez wieś”. Jest to wycieczka dedykowana dla rodzin z dziećmi, której towarzyszyć będzie m. in. ognisko w przerwie oraz prelekcja na temat walorów krajobrazowych Kaszub.

Gmina Somonino w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 realizuje operację pod nazwą „Zwiedzanie zgodnie z naturą – promocja szlaków rekreacyjnych szansą na rozwój Gminy Somonino”, której celem jest upowszechnienie wiedzy, w szczególności wśród mieszkańców gminy Somonino w zakresie przyrodniczych walorów regionu i promocji ruchu turystycznego.

Organizowanej wycieczce rowerowej towarzyszyć będzie prelekcja w terenie, dotycząca walorów krajobrazowych obszarów wiejskich. Cykliści pojadą trasą z Ostrzyc dookoła Jeziora Ostrzyckiego. W przerwie czeka ich ognisko i poczęstunek. Start – piątek 3 września o godzinie 17 przy Punkcie Informacji Turystycznej w Ostrzycach. Wycieczka potrwa około 3 godzin.

Reklamy

Formularz zgłoszeniowy znaleźć można TUTAJ. Osoby małoletnie mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej sprawującej nad nimi pieczę. Dodatkowe informacje na temat wycieczki „Rowerem przez wieś” znaleźć też można na stronie Urzędu Gminy Somonino.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*