D. Rychert i P. Syldatk bezkonkurencyjni na zawodach wędkarskich

D. Rychert i P. Syldatk bezkonkurencyjni na zawodach wędkarskich

Wczoraj 30 lipca na terenie Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze odbyły się towarzyskie zawody spinningowe teamów Mistrzostwa Kaszub w Spinningu Kaszëbsczi Blinkêr 2023. Najlepszy wynik uzyskał team Damiana Rycherta i Piotra Syldatka, uzyskując łącznie 5510 punktów.

To już XI zawody tego cyklu, po raz pierwszy rozgrywane w nowej formule, tj. w teamach. Na starcie stanęło 18 dwuosobowych drużyn, a zawody odbyły się przy wsparciu i pod patronatem starosty kartuskiego, burmistrza Kartuz, wójta Somonina, wójta Chmielna, firmy Radbur w Somoninie (gospodarza jezior, na których rywalizowali wędkarze) i Kartuskiego Centrum Kultury (gospodarza terenu, który gościł bazę zawodów).

W tym roku nagrody dla zwycięzców ufundowali: gmina Kartuzy (za I miejsce), Powiat Kartuski (za II miejsce) i Klub Wędkarstwa Sportowego KASZUB-Somonino (za III miejsce).

Reklamy

Zawody rozegrano na żywej rybie co oznacza, że wszystkie złowione ryby po ich zmierzeniu wracały do wody. Ryby brały bardzo chimerycznie, zapewne na skutek zmieniających się warunków atmosferycznych. Aktywne były przede wszystkim ryby małe i tych łowiono bardzo duże ilości.

Z ryb wymiarowych, które liczyły się do punktacji złowiono łącznie 15 szczupaków i 25 okoni. Tylko cztery, spośród startujących teamów, nie złowiły żadnej wymiarowej ryby.

Najlepszy wynik uzyskali Damian Rychert i Piotr Syldatk, którzy złowili łącznie cztery szczupaki i jednego okonia – uzyskując 5.510 pkt. Na drugim miejscu uplasował się małżeński team z Wejherowa – Beata i Bogdan Nowakowie, łowiąc dwa szczupaki i cztery okonie – uzyskując 2.630 pkt.

Na miejscu trzecim uplasował się kolejny miejscowy team: Marian Szymichowski i Dominik Blok, startujący pod wdzięczną nazwą „Rekiny z Koszowatki”, którzy złowili jednego szczupaka i cztery okonie – uzyskując 2.030 pkt.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*