Sporo słonych mandatów i kierowca jadący 111 km/h w terenie zabudowanym

Sporo słonych mandatów i kierowca jadący 111 km/h w terenie zabudowanym

W miniony piątek kartuscy policjanci brali udział w ogólnopolskich działaniach „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. W sumie policjanci z kartuskiej drogówki wystawili 45 mandatów karnych za łączną kwotę 11 750 zł.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego kartuskiej komendy w miniony piątek brali udział w ogólnokrajowych działaniach „Prędkość”. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Policjanci uświadamiali również kierowców, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego.

Reklamy

W ramach prowadzonych działań policjanci przeprowadzali kontrole prędkości przy wykorzystaniu wideorejestratorów oraz radarowych mierników prędkości. Podczas piątkowych działań mundurowi ukarali kierowców 45 mandatami o łącznej kwocie 11 750 zł. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 20-letniemu kierowcy audi, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje prędkość 50 km/h „pędził” 111 km/h! Mężczyzna stracił uprawnienia oraz został ukarany dwoma mandatami karnymi – 2000 złotych za przekroczenie prędkości oraz 100 zł za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Ponadto podczas działań mundurowi zatrzymali trzy dowody rejestracyjne oraz zatrzymali w Kartuzach 24-letniego kierowcę volkswagena, który prowadził pojazd będąc pod wpływem środka odurzającego. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Policjanci apelują do każdego uczestnika ruchu drogowego o rozwagę. Również do kierowców – zmniejszenie prędkości wbrew pozorom nie opóźni zbytnio dotarcie na miejsce przeznaczenia – a może znacząco poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*