Dziś policjanci szczególnie zwracają uwagę na prędkość!

Dziś policjanci szczególnie zwracają uwagę na prędkość!

W poniedziałek 1 lipca pomorscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia związane z nadmierną prędkością. Kierujący mogą spodziewać się większej ilości patroli na drogach.

W poniedziałek 1 lipca pomorska drogówka będzie prowadzić wzmożone kontrole prędkości. Celem akcji jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu jazdy z nadmierną prędkością oraz uświadomienie kierującym konsekwencji jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości. Dodatkowo policjanci sprawdzą także korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, lecz w istotny sposób wpływa na rodzaj doznanych obrażeń. Im większa prędkość, tym cięższe obrażenia. Niejednokrotnie różnica 10 km/h decyduje o życiu lub śmierci osób uczestniczących w zdarzeniu drogowym.

Reklamy

Jadąc samochodem czujemy się bezpiecznie dzięki poduszkom powietrznym, pasom oraz innym systemom bezpieczeństwa. Nie myślimy natomiast o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego – pieszych i rowerzystach, którzy przy zderzeniu z samochodem jadącym 70 km/h nie mają praktycznie szans na przeżycie.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, ustępowaniem pierwszeństwa przejazdu, prawidłowym wyprzedzaniem oraz właściwym zachowaniem w obrębie przejść dla pieszych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*