Sport. Kacper Śleszyński mistrzem Polski w kickboxingu. Zobacz zdjęcia!

Między 28 a 30 kwietnia Kartuzy stały się również stolicą polskiego kickboxingu. Śleszyński został mistrzem Polski, a kartuska „Rebelia” drugą drużyną K-1 w Polsce w klasyfikacji medalowej. Wszystko za sprawą Patryka Zaborowskiego, który zorganizował Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu K-1.

Podczas trzydniowego turnieju wystąpili reprezentanci 88. klubów – łącznie 310. zawodników. Podczas turnieju stoczono 300 walk na 3. ringach. Finały odbywały się podczas wieczornej gali i stanowiły Puchar Kaszub, a wszystko na żywo transmitowała Telewizja Fight Time.

Widzowie mogli obejrzeć 10 walk finałowych Mistrzostw Polski K-1 oraz 3 extra fighty. Na karcie głównej wystąpili zawodnicy z Ukrainy i Litwy. Na gali nie zabrakło również zawodników Patryka Zaborowskiego, trenera kartuskiej „Rebelii”. Do uroczystego finału awansowało troje rebeliantów.

Emilia Gruchała-Węsierska na punkty uległa reprezentantce Rawy Mazowieckiej 0:3 w kategorii wagowej 52 kg junior. Kacper Śleszyński (71kg junior) jako jedyny zdobył tytuł Mistrza Polski K-1 i w finale pokonuje niejednogłośnie zawodnika z Piły .

W walce wieczoru w kategorii open Patryk Rasch podjął zawodnika z Litwy Domenykas Bojarunas na zasadach ProAm 3×2 minuty K-1. Walka była bardzo wyrównana i dostarczała wiele emocji kibicom. Niestety „Raszu” przegrywa niejednogłośnie 2:1 i pas wędruje w ręce zawodnika z Wilna.

3 dni walk przyniosły dla trenerów Rebelii – Nikodema Bigusa, Adama Kryszewskiego – aż 8 medali, a Rebelia Kartuzy zdobyła 2 miejsce w klasyfikacji medalowej.