Sport. Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kickboxingu

17 i 18 lutego w Bolszewie odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kickboxingu. Czempionat przyciągnął 350 zawodników z Polski i Litwy z 41 klubów. Rywalizacja odbywała się na jednym ringu i 5. matach, a areną zmagań stała się miejscowa hala widowiskowo-sportowa.

W zawodach uczestniczyła grupa 11 zawodników Patryka Zaborowskiego z Rebelii Kartuzy. Łupem „Rebeliantów” padły 3 złote , 3 srebrne i jeden brązowy medal. Złota wywalczyli Kamil Kąkol 79 kg KL z Miechucina, Armin Wilczewski 84 kg KL z Tokar i Adam Kryszewski 79 kg z Kalisk.

Równie dobrze spisały się panie, które w walkach finałowych uległy o włos z przeciwniczkami z Lubawy i Szczecinka, zdobywając srebrne medale. Emilia Gruchała-Węsierska 55 kg różnicą jednego uderzenia uległa Martynie Koniecznej. Margareta Kąkol 60 kg KL w małych punktach przegrała z Zuzanną Gaczyńską.

Również w finale uległ Nikodem Wilczewski 69 kg KL, zdobywając 2. lokatę. Brązowy medal zawisł na szyi Arkadiusza Górskiego, który walczył w kategorii ciężkiej KL seniorów. Czworo zawodników trenera Zaborowskiego wróciło na tarczy, przegrywając swoje walki w eliminacjach – Patryk Frankowski, Marcel Drewa , Jakub Domaros i Robert Fierka.

-Mistrzostwa w Bolszewie były dla nas startem kontrolnym przed mistrzostwami Polski, które dokładnie za 4 tygodnie odbędą się w Jarosławiu. Okres jesienno-zimowy bardzo mocno przepracowaliśmy pod okiem Bartosza Kuhl i Adriana Mańkowskiego, a tematem przewodnim planu szkolenia była siła i moc – mówi Patryk Zaborowski. – Zbieramy informacje zwrotne i trenujemy jeszcze mocniej pod kątem Mistrzostw Polski. Cieszę się z udanego powrotu po kontuzji naszych najbardziej utytułowanych zawodników – Armina Wilczewskiego i Adama Kryszewskiego, którzy potwierdzili klasę. Gratulujemy wszystkim drużynom wyników, walki sportowej w duchu fair-play, sędziom werdyktów, a organizatorowi udanej imprezy sportowej.