Sport. „Rebelianci” na Mistrzostwach Polski low-kick juniorów i seniorów w Nowej Soli

W weekend Nowa Sól (woj. lubuskie) stała się areną zmagań ringowej odmiany Kickboxingu Low-kick. W turnieju o przepustki do Lizbony na Mistrzostwa Świata walczyło 402 zawodników z 102 klubów. W czempionacie wystąpiła 11 -osobowa ekipa Patryka Zaborowskiego, inkasując aż 8 medali w tym dwa srebrne. Wszystkie medale Rebelia Kartuzy zgarnęła w grupie wiekowej juniorów.

Po raz kolejny solidnie spisali się dwaj finaliści low-kick – Kacper Śleszyński 75 kg oraz Kamil Kąkol 81 kg. W walkach finałowych przegrali na punkty 3:0 z reprezentantami Piły i Kutna.

Tegoroczne mistrzostwa szczególnie obfitowały w brązowe medale, których zawodnicy z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki zdobyli aż 6. Cztery osoby potwierdziły ringowy dorobek medalowy z przed roku, a dwie debiutowały na podium.

Brązowe medale Mistrzostw Polski low-kick zdobyli: Margareta Kąkol 65 kg, Karolina Szymichowska 65 kg , Emilia Gruchała-Węsierska 52 kg, Marcel Drewa 60 kg ,Kacper Cybula +91 kg oraz Nikodem Wilczewski.

Poza strefą medalową znaleźli się Karina Pioch 56 kg senior, Jakub Domaros 71 kg junior oraz Robert Fierka startujący w 81 kg juniorów.

-Tegoroczne zmagania low-kick co prawda nie przyniosły złotych medali, jak to było w latach ubiegłych, natomiast zwiększyliśmy ilość medali, co jest rekompensatą za brak złotych medali. Nasi finaliści Kacper i Kamil przegrali finały po bardzo wyrównanych walkach różnicą kilku celnych trafień – mówi Patryk Zaborowski. – Wracamy do klubu, kilka dni przerwy i wyruszamy do Będzina na kolejne mistrzostwa, tym razem w light-contact. Składamy ogromne podziękowania dla naszych trenerów motorycznych Bartosza Kuhl i Adriana Mańkowskiego oraz dla sponsorów wyjazdu – Jarosławowi Brylowskiemu i Arturowi Słabek.