Stężyca. 30-latek był pijany. Jechał hulajnogą elektryczną

Stężyca. 30-latek był pijany. Jechał hulajnogą elektryczną

W sobotni wieczór policjanci z kartuskiej drogówki dostali informację o upadku mężczyzny na hulajnodze. Jak się okazało, 30-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego przemieszczał się hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości. Alkomat pokazał u niego blisko 2 promile alkoholu.

W minioną sobotę dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o tym, że w Stężycy miało dojść do upadku mężczyzny na hulajnodze. Na miejsce skierowano patrol drogówki. Jak się okazało 30-latek, który przemieszczał się hulajnogą był w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że 30-latek miał blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy! W maju 2021 roku weszły w życie zmiany przepisów dot. hulajnogi elektrycznej. Zgodnie z tymi przepisami zabrania się m.in.:

Reklamy

-kierowania w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu,
-czepiania się pojazdów,
-przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku,
-ciągnięcia lub holowania innego pojazdu.

Apelujemy o rozwagę i trzeźwość na drodze. Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

-Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze NIE takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem – alarmuje kartuska policja.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*