Stężyca. 32-latka straciła wszystkie pieniądze! Oszust udawał pracownika banku

Stężyca. 32-latka straciła wszystkie pieniądze! Oszust udawał pracownika banku

Kobieta myślała, że rozmawia z pracownikiem banku, który poinformował ją, że ktoś chce na jej dane zaciągnąć kredyt, a w celu zapewnienia bezpieczeństwa niezbędne jest założenie rachunku technicznego. Kobieta przelała tam pieniądze i straciła wszystkie oszczędności.

26 czerwca na telefon 32-letniej mieszkanki gminy Stężyca, zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik banku. Przekazał on kobiecie informację, że na jej dane ktoś chce zaciągnąć kredyt, a w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa, konieczne jest założenie dodatkowego rachunku technicznego. Kobieta przelała tam pieniądze i straciła wszystkie swoje oszczędności. Warto dodać, że w trakcie rozmowy z oszustem, do kobiety przychodziły sms-y z tego samego banku, ze rozmawia z ich pracownikiem i nie ma dać się oszukać oszustom.

-Apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas telefonicznych rozmów z nieznajomymi osobami. Pamiętajmy, że oszuści manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji. Dlatego w kontaktach z nieznajomymi kieruj się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Rozłącz się i skontaktuj z konsultantem swojego banku, aby zweryfikować, czy rozmówca faktycznie jest tym, za kogo się podaje. Można też osobiście udać się do oddziału, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Przestrzeganie kilku zasad sprawi, że nie utracimy swoich oszczędności – alarmuje kartuska policja.

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*