Stężyca. Po pijanemu spowodował kolizję. Stracił „prawko”, ale na tym nie koniec

Stężyca. Po pijanemu spowodował kolizję. Stracił „prawko”, ale na tym nie koniec

Kartuscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Stężycy, gdzie 57-letni kierowca opla spowodował kolizję drogową, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 13 dyżurny kartuskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Stężycy. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji.

Funkcjonariusze z „drogówki” wstępnie ustalili, że 57-letni kierowca opla, najprawdopodobniej podczas włączania się do ruchu, zderzył się z prawidłowo jadącym volkswagenem 29-letnim mężczyzną. Mundurowi zbadali alkomatem trzeźwość kierowców samochodów.

Reklamy

Badanie wykazało, że 57-letni sprawca zdarzenia ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny. Teraz 57-latek odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*