Sucovia CUP  w Pępowie

Sucovia CUP w Pępowie już w niedzielę

Sucovia CUP to karciany turniej par w Baśkę o Mistrzostwo KaszuB. Zawody odbędą się w niedzielę, 15 maja w Szkole Podstawowej w Pępowie. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”.

0zukowo-16-sucovia-cup-new-1

Zdjęcie 1 z 1

Fot.: kaszebe- baśka

Turniej Sucovia CUP, będzie rozgrywany w 2 kategoriach: drużynowej oraz par. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 7 rund po 32 rozdania. Do wygrania w turnieju w kategorii open par, będą 2 tablety. Natomiast zawodnicy będą rywalizować o 40 pucharów oraz nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button.

Zobacz też: Masters Polska 2016: turniej w Baśkę w Brusach [ZDJĘCIA]

Sucovia CUP  w Pępowie: zawodnicy rywalizują na krzyż

Turniej Sucovia CUP, w randze Mistrzostw Kaszub będzie po raz pierwszy areną rywalizacji par o Mistrzostwo Kaszub w tej bardzo ciekawej odmianie Baśki, której autorem i pomysłodawcą jest Mirosław Ugowski. Zasady gry są bardzo proste, w tej odmianie Baśki, zawodnicy rywalizują na krzyż – para na parę. Starymi w rozliczeniu jest para, która ma asa serce. Nie gramy odzywek wesela oraz cichej. Nagrodzonych zostanie 10 par oraz 5 drużyn pucharami i nagrodami.

Reklamy

Sucovia CUP w Pępowie: zgłoszenia

Turniej Sucovia CUP, zostanie rozegrany w Szkole Podstawowej im. Ppor. Klemensa Wickiego – ul. Gdańska 117, Pępowo, gmina Żukowo. Drużyny do turnieju – czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 15 maja 2016 r., zapisy, godz. 12 – 12/50. Turniej sportowy godz. 13/10.
Na turniej Sucovia CUP w karcianą Baśkę zaprasza Wojciech Kankowski – burmistrz Żukowa, który patronuje wydarzeniu.

Skomentuj: Sucovia CUP  w Pępowie już w niedzielę

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*