Sukces lokalnych zespołów w Kaszubskiej Lidze Buczki

Sukces lokalnych zespołów w Kaszubskiej Lidze Buczki

W sobotę 19 sierpnia w Brusach odbył się ostatni z 3. tegorocznych turniejów ligowych w Buczkę. Reprezentujące powiat kartuski zespoły zajęły w nim dwa najwyższe miejsca. Rowerowce z Kartuz po zaciętej rywalizacji z zespołem z Brus ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu. Mistrzostwo Kaszub przypadło drużynie Chutcze Diobłe Szopa z gminy Sierakowice.

Buczkarze z Szopy okazali się bezkonkurencyjni pod każdym względem. Panowali w ataku, o czym świadczy tytuł najlepszego strzelca wywalczony przez Łukasza Baranowskiego, natomiast tracąc najmniej punktów ze wszystkich zespołów pokazali, że brylują również w obronie.

Kibice również doceniali Diabłów za finezyjną grę i wysoką skuteczność. Drużyna Chutcze Diobłe Szopa występowała w tym sezonie w składzie: Łukasz Baranowski, Kamil Bobkowski, Grzegorz Bulczak, Arkadiusz Komkowski, Jarosław Piepiórka, Przemysław Ksionsek.

Reklamy

Warto dodać, że po staraniach sponsorów, działaczy oraz samych zawodników po trudnościach w poprzednich latach w końcu udało się zorganizować i dograć cały sezon do końca.

Buczka jako sport nabiera rozpędu, widać to po podejściu samorządów oraz szkół do tego sportu. Fundatorami nagród byli m. in. burmistrz, Kartuz, burmistrz Brus, marszałek województwa pomorskiego oraz wicemarszałek sejmu RP.

Niektóre szkoły z powiatu kartuskiego tj. ze Staniszewa , Kolonii, Starej Huty zaopatrzyły się w kije do gry. Każdy, kto chciałby śledzić co dzieję się w temacie buczki, znajdzie na Facebooku stronę Kaszubska Liga Buczki.

Na ten rok zaplanowano jeszcze jeden turniej w wersji halowej, który odbędzie się w Sierakowicach zimą, gdzie każdy z przybyłych będzie mógł spróbować gry oraz podpatrzeć najlepsze zespoły.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*