Światowy Dzień Owoców i Warzyw w sierakowickim ZSP

Światowy Dzień Owoców i Warzyw w sierakowickim ZSP

20 października uczniowie technikum, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z Powiatowego Zespołu Szkół w Sierakowicach włączyli się w obchody Światowego Dnia Owoców Warzyw.

Wydarzenie to zostało zainicjowane 18 października 2013 roku w Nowej Zelandii, a obchodzone jest każdego roku w trzeci piątek października. Zachęca wszystkich do spożywania pięciu lub więcej porcji warzyw i owoców dla poprawy zdrowia i witalności.

Aby przybliżyć tematykę produktów zdrowych, znaczenia witamin, składników mineralnych, uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych podzielili się wiedzą i doświadczeniem z pozostałymi uczniami społeczności szkolnej.

Reklamy

W tym celu przedstawili krótki wykład, przeprowadzili quiz oraz sporządzi soki z różnych warzyw i owoców, podkreślając ich znaczenie w zapobieganiu różnych jednostek chorobowych.

Był to dzień pełen wrażeń, pozytywnych emocji, gdyż uczniowie pozostałych klas wraz z nauczycielami wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością, dostosowując swój strój do barw warzyw i owoców.

Zachęcamy wszystkich do świętowania Dnia Owoców i Warzyw codziennie, aby były jak największe korzyści dla zdrowia, dobrego samopoczucia i uśmiechu każdego dnia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*