Szkoła Podstawowa w Chmielnie obchodziła jubileusz 200-lecia fot. P.Ch. / zKaszub.info

Szkoła w Chmielnie obchodziła jubileusz 200-lecia istnienia [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa w Chmielnie obchodzi w tym roku jubileusz 200-lecia. Za nami główne uroczystości w szkole.

200 lecie SP w Chmielnie 2018 - zKaszub.info -

Zdjęcie 1 z 47

W tym roku, Szkoła Podstawowa w Chmielnie obchodzi jubileusz 200-lecia szkoły. Z tej okazji, w ostatnim czasie, społeczność szkolna miała okazja spotkać z wieloma gośćmi, m.in. z Donaldem Tuskiem. 

Jednak najbardziej uroczyste, wieńczone jubileusz, wydarzenia miały miejsce 15 października. Po Mszy Świętej, korowód składający się uczniów, nauczycieli oraz gości przeszedł z kościoła na halę sportową w Chmielnie. Tam, po przywitaniu gości przez dyrektora placówki oraz włodarza gminy Chmielno, historię szkoły przedstawiła Krystyna Krynicka. Później przyszedł czas na część artystyczną i wystąpienia zaproszonych gości. Akademii towarzyszyła wystawa zdjęć oraz kronik szkolnych. 

Reklamy

Czego życzyć szkole na kolejne 200 lat?

– Myślę, że szeroko pojętej stabilizacji, rozwoju i rozważnych reform. Uregulowania sytuacji w szkolnictwie jako takiej, ponieważ jesteśmy w okresie zmian. Z pewnością przydałyby się większe nakłady pieniężne na oświatę. Od przygotowania, poziomu edukacji młodych ludzi – nie tylko w naszej szkole – będzie zależeć przyszłość nie tylko ich, ale całego naszego społeczeństwa. Trzeba pamiętać o słowach, które przypomina się przy każdym Dniu Edukacji Narodowej „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – mówił w marcu tego roku, dla zKaszub.info, dyrektor szkoły Witold Maćków.

Cały wywiad: 200-lat szkoły w Chmielnie! Rozmowa z dyrektorem Witoldem Maćków [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*