Szkoła w Chwaszczynie już po termomodernizacji

Szkoła w Chwaszczynie już po termomodernizacji

Zakończyły się prace związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie! Budynek jest teraz przede wszystkim cieplejszy, ale też bardziej estetyczny.

DSC_0393

Zdjęcie 1 z 4

W ramach prac wykonane zostało kompleksowe docieplenie ścian. Wymieniono niektóre okna i drzwi. Zmodernizowano także instalacje grzewcze, zamontowano ekologiczne źródła ciepła oraz zmodernizowano oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne na źródła światła LED.

Wykonano także instalację solarną na dachu budynku szkoły, przyłącze instalacji gazowej, a także 26 gruntowych kolektorów pionowych sond geotermalnych. Prace wykonała firma RenCraft Sp. z o.o. z Bydgoszczy.

Reklamy

Warto również podkreślić, że wkrótce rozpoczną się pracę związane z termomodernizacją innej placówki oświatowej w gminie Żukowo – Szkoły Podstawowej w Pępowie. Tu prace potrwają do końca kwietnia, a więcej na temat przeczytać można tutaj: https://www.zukowo.pl/Zielone_swiatlo_dla_termomodernizacji_szkoly_w_Pepowie,27,5249

Wartość zadania, w skład którego wchodzi modernizacja czterech szkół (Skrzeszewo, Pępowo, Leźno i Chwaszczyno), wynosi ok 6,3 mln zł. Z tego prawie 2,7 mln zł pochodzi z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*