fot. Gmina Żukowo

Remont Urzędu Gminy w Żukowie. Zobacz, zmiany w organizacji pracy

Jeszcze w czerwcu rozpoczną się prace modernizacyjne budynku Urzędu Gminy w Żukowie. W związku z tym od 1 lipca do listopada br. pojawią się niewielkie zmiany organizacyjne niezbędne do przeprowadzenia kompleksowego remontu.

Remont Urzędu Gminy w Żukowie
fot. Gmina Żukowo

Zespoły ds. Ewidencji ludności i Dowodów osobistych tymczasowo znajdować się będą w miejscu, w którym wcześniej znajdowało się pomieszczenie Pełnomocnika Burmistrza ds. Uzależnień – wejście od strony urzędowego parkingu (mapka).

Zespół ds. Promocji Gminy Żukowo tymczasowo znajdować się będzie w budynku OSP, przy ul. Kościerskiej 2A w Żukowie. Tam też załatwić będzie można sprawy związane z Kartą Mieszkańca Gminy Żukowo.

Reklamy

Remont Urzędu Gminy w Żukowie
fot. Gmina Żukowo

Remont Urzędu Gminy w Żukowie

Wykonawcą zadania jest firma Usługi Remontowo-Budowlane Wojciech Cyrzan z miejscowości Udorpie.

W ramach zdania znacznej zmianie ulegnie między innymi parter – najważniejszym elementem zadania będzie powstanie nowoczesnego punktu obsługi mieszkańców, w tym stanowisk Ewidencji ludności czy Dowodów osobistych. Metamorfozę przejdzie również hol i wejście do budynku.

– Modernizacja urzędu jest konieczna. Pomieszczania po OSP stoją teraz puste, więc tę przestrzeń chcemy jak najszybciej zagospodarować – mówi Burmistrz Gminy Żukowo. – Zależy nam przede wszystkim na tym, by Mieszkańcy mogli załatwić swoje sprawy jeszcze szybciej i wygodniej i właśnie z tą myślą rozpoczynamy to zadanie.

OGLĄDAJ TEŻ: Wojciech Kankowski, Burmistrz Gminy Żukowo – „Na dywaniku” [03.04.2019]

W budynku nie zabranie również udogodnień dla niepełnosprawnych, w tym widny. Duża zmianę przedzie także sala konferencyjna – miejsce nie tylko Sesji Rady Miejskiej oraz Młodzieżowej Rady Gminy, ale też spotkań i szkoleń. Nie zabraknie też pomieszczeń dla potrzeb organizacji pozarządowych.

Planowany termin zakończenia prac to listopad tego roku. Koszt inwestycji to około 2 mln zł. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu Gminy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*