Szkoła z Trójmiasta, słynąca z nauki j. kaszubskiego, zorganizowała festyn. Atrakcji nie brakowało

Szkoła z Trójmiasta, słynąca z nauki j. kaszubskiego, zorganizowała festyn. Atrakcji nie brakowało

Również w Trójmieście nie brakuje szkoły, w której dzieci z „podstawówki” uczą się języka kaszubskiego. Mało tego, poprzez organizację wydarzeń, takich jak festyny, akcentują kaszubskie tradycje.

O katolickiej szkole w Gdyni Obłużu, słynącej z nauki języka kaszubskiego dla uczniów szkoły podstawowej, pisaliśmy na naszym portalu już w październiku 2021 roku. Placówka w Trójmieście uchodzi nie tylko za elitarną, ale również za bezpieczną, a temat poznania kaszubszczyzny spodobał się nie tylko rodzicom, ale również jej uczniom.

Teraz placówka zorganizowała festyn szkolny, na którym nie zabrakło licznych atrakcji. Było stoisko gastronomiczne, na którym skosztować można było m. in. pysznego chleba ze smalcem. W przygotowanie stoiska zaangażowali byli: Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Podjazach (gm. Sulęczyno) oraz chleb ze smalcem – Agroturystyka „u Rychertów” w Kiełpinie (gm. Kartuzy).

Reklamy

Na innym stoisku zaś można było zapoznać się z ceramiką kaszubską. Nie zabrakło też wielu innych atrakcji, zarówno dla młodszego, jak też starszego pokolenia. OSP z Kosakowa zaprezentowało swój wóz strażacki, a Szkoła Jazdy „Turbo Jazda” przedstawiła symulator dachowania. Był też kącik plastyczny, gry planszowe, zabawa fantowa, tor przeszkód czy konkurs rzutów do kosza. Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić.

Był też czas na występy uczniów z poszczególnych klas, a także mini-koncert absolwenta placówki Karola Mrozińskiego. „Wisienką na torcie”, przynajmniej dla niektórych uczestników festynu, niewątpliwie była rywalizacja sportowa, w której rodzice zmierzyli się z nauczycielami. Poniżej fotorelacja z wydarzenia:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*