To już jutro! Organizatorzy przypominają o II edycji imprezy w Kaliskach

To już jutro! Organizatorzy przypominają o II edycji imprezy w Kaliskach

Po roku wraca II edycja Wycieczki Rowerowej i Festynu Rodzinnego. W najbliższą sobotę w Kaliskach odbędzie się pierwsze z zaplanowanych wydarzeń w ramach tegorocznego projektu. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

-Po zeszłorocznej edycji, która została dobrze przyjęta zgodnie zdecydowaliśmy z pozostałymi organizatorami powtórzyć to wydarzenie. Już od wielu tygodni mocno zakasaliśmy rękawy, aby nie zawieść oczekiwań. W tym roku odbędą się także dwa wydarzenia – najpierw w Kaliskach, a później w Bączu mówi Tyberiusz Kriger, prezes Forum Młodej Prawicy.

Wydarzenie w Kaliskach rozpocznie się w sobotę 2 września o godzinie 15 pod Pomnikiem Pomordowanych polową Mszą Świętą w intencji ojczyzny. Stamtąd około godziny 15.45 wyruszy wspólna przejażdżka rowerowa, która w tym roku zostanie rozszerzona o spacer Nordic Walking.

Każdy kto ukończy przejazd lub spacer otrzyma pamiątkowy medal. Po jego zakończeniu na terenie parku rekreacyjnego Naukowa Kraina odbędzie się festyn rodzinny, gdzie będzie można skosztować pysznych potraw. Oprócz tego zaplanowano szereg atrakcji w tym: dmuchane zjeżdżalnie, gry i konkursy z nagrodami, licytacje czy pokazy strażackie.

Reklamy

-Naszym założeniem jest integracja lokalnej społeczności. W tym roku przygotowaliśmy wiele nowych atrakcji. Przede wszystkim rozszerzyliśmy wydarzenie o część artystyczną. Na początek w dobry klimat wprowadzi nas kapela kaszubska „A Matizer Noga”. W programie znajduję się także spektakularny pokaz ognia, a na koniec o odpowiednią zabawę taneczną zadba zespół hotline. Wierzę, że bogaty program spowoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić w sobotę do Kalisk – mówi Marek Landowski, sołtys Kalisk.

W organizację wydarzenia aktywnie włączyło się także Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Kaliska.

-W tym roku powstał z naszej inicjatywy pomysł loterii fantowej, która jest nowością i mam nadzieję, że wpisze się w stały repertuar. Standardowo nie zabraknie zabaw i animacji dla dzieci z rodzicami! Jestem przekonana, że tegoroczna edycja naszego festynu okaże się absolutną rewelacją, a my jako organizatorzy, zarazimy entuzjazmem wszystkich naszych gości! – mówi Aneta Pułtarzewska, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Kaliska.

Zobacz również: Kaliska. Festyn Rodzinny z rowerami, atrakcjami i pysznościami

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*