TriCity Trail

TriCity Trail: trwają zapisy do drugiej edycji

Trwają zapisy do drugiej edycji TriCity Trail – biegu o charakterze górskim organizowanym na dystansie 80 km w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Dystansem towarzyszącym jest przyjemny, leśny półmaraton. Zawody już 10 lipca.

TriCity_Trail_2016_1_800x532

Zdjęcie 1 z 6

Fot.: Piotr Dymus

Na trasie ultramaratonu TriCity Trail uzbierało się 3500 m przewyższeń, z czego ponad 1700 w górę. Taka skala trudności pozwoliła organizatorom na uzyskanie statusu biegu kwalifikacyjnego do jednej Trwają z najbardziej prestiżowych imprez na świecie – Ultra-Trail du Mont-Blanc. Każdy, kto dotrze do mety TriCity Trail otrzyma dwa punkty kwalifikacyjne (według „nowej” skali – cztery). Zawody w TPK mają też jeden punkt kwalifikacyjny do Biegu Ultra Granią Tatr 2017.

Start TriCity Trail 80km jest zaplanowany na 10 lipca, na godzinę 5:00 w Gdańsku (ulica Harfowa, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego). Meta – w Parku Miejskim w Wejherowie. Limit czasu na pokonanie 80km to 13 godzin.

Reklamy

Zwycięzcą pierwszej edycji został Artur Jabłoński (Warszawa) z czasem 7:58:54. W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Marta Barcewicz (Olsztyn) – 10:41:36. Udział w tegorocznej edycji zapowiedział Artur Kern. To zawodnik znany raczej z bieżni i zawodów rozgrywanych na ulicy, aktualny rekordzista kraju na 5000 m w hali, mający jednak w swoim portfolio start w legendarnym biegu Comrades Marathon w RPA na dystansie 90 km.

Zobacz też: Bieg Lesoków w Szemudzie [ZDJĘCIA]

Biegiem towarzyszącym jest TriCity Trail Półmaraton, rozgrywany na pętli w okolicy Wejherowa. To bieg o charakterze przełajowym, z delikatnymi podbiegami, ale o łatwym stopniu trudności. W pierwszej edycji zwyciężył Michał Rolbiecki (czas 1:16:23). W klasyfikacji kobiet wygrała Joanna Dobrowolska – 1:35:29.

Do 30 czerwca opłaty startowe to 90 zł w przypadku dystansu ultra i 40 zł – dla półmaratonu.

Podobnie jak przed rokiem w ramach zawodów odbędą się też biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. Zapisy na TriCity Trail Junior będą możliwe tylko w biurze zawodów, a opłata to 10 zł.

Organizatorem TriCity Trail jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego – organizator największego cyklu biegowego w Polsce – CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. 

Skomentuj: TriCity Trail: trwają zapisy do drugiej edycji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*