Żukowo. Jest akt oskarżenia przeciwko kierowcy wozu strażackiego. Nie przyznał się do winy

Żukowo. Jest akt oskarżenia przeciwko kierowcy wozu strażackiego. Nie przyznał się do winy

Kartuska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko kierowcy wozu strażackiego z Żukowa w związku z wypadkiem, w którym zginęło dwoje druhów – informuje Radio Gdańsk.

O tragedii głośno było w lokalnych mediach i nie tylko we wrześniu zeszłego roku. Strażacy mieli wypadek podczas alarmowego wyjazdu do innego zdarzenia drogowego. Zginęło dwoje młodych druhów, będących kuzynostwem.

-Kierujący wozem strażackim, wykonując na łuku drogi manewr wyprzedzania ciągnika siodłowego z naczepą, utracił panowanie nad pojazdem. Samochód przewrócił się na prawy bok, uderzając przy tym w lewy bok ciągnika. W wozie było pięciu członów załogi Ochotniczej Straży Pożarnej. Dwoje z nich zmarło w wyniku doznanych obrażeń – mówi prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku (wypowiedź dla Radia Gdańsk).

Reklamy

Zobacz również: Żukowo. 2 wypadki śmiertelne. Zginęli strażacy

Biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych stwierdził, że kierujący wozem strażackim nie zachował należytej ostrożności.

-Nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zapewniającej panowanie nad pojazdem. W skierowanym do sądu akcie oskarżenia prokurator zarzucił kierującemu nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w następstwie którego śmierć poniosły dwie osoby – wyjaśnia prokurator Grażyna Wawryniuk.

Oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Źródło: Radio Gdańsk

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*