Tuchom. Aktywne sołectwo z szansą na dotację

Tuchom. Aktywne sołectwo z szansą na dotację

Siedem sołectw z gminy Żukowo wyraziło chęć udziału w programie samorządu województwa pomorskiego „Aktywne Sołectwo Pomorskie”. W drodze losowania wybrano […]

Siedem sołectw z gminy Żukowo wyraziło chęć udziału w programie samorządu województwa pomorskiego „Aktywne Sołectwo Pomorskie”. W drodze losowania wybrano Tuchom. W imieniu sołectwa o wsparcie zaaplikuje gmina Żukowo.

Każda gmina zgłosić może jedno sołectwo. Poza Tuchomiem, chęć udziału w programie zgłosiły również: Banino, Chwaszczyno, Czaple, Glincz, Leźno i Miszewo. Żukowski samorząd dziękuje przedstawicielom sołectw za zaangażowanie i pracę nad wnioskami.

Reklamy

W przypadku przyznanej dotacji gmina otrzyma 10 tysięcy złotych na zgłoszone przez sołectwo zadanie. Wybrany projekt zakłada kontynuację modernizacji placu rekreacyjnego przy ulicy Wczasowej w Tuchomiu.

W 2019 roku w ramach programu z dofinansowania skorzystało sołectwo Glincz. Dzięki wsparciu zmodernizowano boisko wielofunkcyjne do siatkówki i koszykówki. Rok później w drodze losowania wybrano Czaple, jednakże wniosek sołectwa nie uzyskał akceptacji w urzędzie marszałkowskim.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*