Uciekał autem przed policją, a potem na piechotę. Był poszukiwany

Uciekał autem przed policją, a potem na piechotę. Był poszukiwany

Policjanci z komisariatu w Sierakowicach 9 października zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli drogowej i uciekał autem, a następnie na piechotę. Mężczyzna kierował mimo zakazu, do tego był poszukiwany. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, niestosowanie się do sądowego zakazu zagrożone jest zaś karą do 5 lat więzienia.

W poniedziałkowy poranek mundurowi z Komisariatu Policji w Sierakowicach podczas patrolowania rejonu gminy zauważyli pojazd marki BMW, którym kierowała osoba poszukiwana.

Policjanci nadali sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania, lecz kierujący BMW nie zareagował, przyspieszył i próbował uciec. Policjanci po pościgu uniemożliwili mu dalszą jazdę. Kierujący porzucił pojazd i uciekł do lasu.

Reklamy

Dzięki szybkiej reakcji policjantów jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że 30-latek ma aktywny zakaz kierowania pojazdami. Ponadto za wcześniejsze popełnione przewinienia mężczyzna był poszukiwany.

Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. 30-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli oraz kierowania pomimo zakazu sądowego. Mężczyzna nie uniknie też kary za szereg wykroczeń, które popełnił w trakcie ucieczki.

Niestosowanie się do sądowego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat więzienia, natomiast za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*