fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

Uczestnicy „Wybiegajmy zieloną strefę relaksu” w Kartuzach!

W ramach charytatywnego sztafetowego biegu dla dzieci z tczewskiej placówki specjalnej, jego uczestnicy zawitali do serca Kaszub. Naprzeciw im wcześniej wyruszyła grupa kartuzjan, która towarzyszyła im aż do mety przed Urzędem Miejskim. Tam powitał ich Burmistrz Kartuz.

no images were found

Wybiegajmy zieloną strefę relaksu” to projekt charytatywny, którego pomysłodawcą jest Dominik Brosze – jeden z nauczycieli Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Przygotowania do niego trwały już od września ubiegłego roku. Wraz z grupą współpracowników oraz jednym z rodziców podjęli się wysiłku przebiegnięcia kilkuset kilometrowej trasy prowadzącej przez Kaszuby i Kociewie. W ten sposób pragną zebrać środki na stworzenie miejsca bezpiecznego i kojącego wypoczynku dla podopiecznych placówki.

Wyruszyli 19 marca z Tczewa w pięcioosobowej grupie. Dotychczas przebiegali przez takie miasta jak Starogard Gdański, Chojnice, Człuchów, Bytów, Lębork, Wejherowo i Puck. Dziś zawitali do Kartuz. Naprzeciw im udała się grupa mieszkańców z powiat kartuskiego by potem razem – w asyście policyjnego radiowozu – wkroczyć do Kartuz i przed Urzędem Miejskim spotkać się z czekającym na nich burmistrzem Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim. Na powitanie otrzymali symboliczne upominki Kartuz – flagę promującą miasto, proporczyk oraz tradycyjnego misia Bruno. Do budynku urzędu zostali też zaproszeni na poczęstunek.

Reklamy

Za okazaną gościnność i szczodrość datków jakie zostały złożone do skarbonki w urzędzie, podziękował Dominik Brosze. Uhonorował on również burmistrza oraz Dariusz Las – kierownik Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi – pamiątkowymi medalami wykonanymi przez podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych.

– Zanim wybiegliśmy, udało się już zebrać na ten cel ponad 15 tys. zł – mówi Dominik Brosze. – Natomiast koszt budowy całej tej strefy to kwota około 50 do 70 tys. zł. Zachęcamy do wsparcia naszego biegu, całej tej inicjatywy. Można to zrobić wpłatą na platformie zrzutka.pl, na konto Stowarzyszenia na rzecz szkolnictwa specjalnego w Tczewie z dopiskiem „Wybiegajmy zieloną strefę relaksu”. Można również przekazać 1% podatku.

Przed grupą pozostaje ostatni dzień biegu. Jutro tj. 23 marca, wyruszą z Kartuz i biegnąc przez Kościerzynę, powrócą do Tczewa. Jest to dystans 98 km.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*