Uczniowie ze Szkoły w Borkowie na pikniku w Porcie Lotniczym w Gdańsku

Uczniowie ze Szkoły w Borkowie na pikniku w Porcie Lotniczym w Gdańsku

W pierwszych dniach roku szkolnego korzystając ze wspaniałej pogody Port Lotniczy w Gdańsku zorganizował Piknik Lotniczy dla młodzieży szkół podstawowych.

Zamysłem organizatorów było to, by młodzież rozpoczęła nowy rok szkolny w dobrym nastroju spędzając jeden dzień na lotnisku. W imprezie uczestniczyło pół tysiąca młodych ludzi z Trójmiasta i gmin ościennych.

Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Borkowie reprezentowały klasy IV i V wraz z nauczycielami. Uczniowie mogli zasiąść za sterami samolotu szkolno-treningowego czy zająć miejsca operatorów futurystycznego sprzętu gaśniczego.

Reklamy

Roboty pirotechniczne i pirobus prezentowali funkcjonariusze straży granicznej. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko służby celnej z zarekwirowanymi pamiątkami z krajów egzotycznych.

Była kobra w nalewce alkoholowej, spreparowane gady, skorupa żółwia, instrumenty muzyczne wykonane z drewna zagrożonych gatunków. Był też całkiem sympatyczny pies, specjalista od znajdowania narkotyków.

Ci odważniejsi uczestnicy pikniku mogli spróbować lotów na trampolinie bungee. Fotobudka umożliwiała robienie oryginalnych zdjęć. Można było też realizować się w warsztatach plastycznych, przy budowaniu domku dla owadów czy robieniu wianków z kwiatów.

Te i inne atrakcje przygotowała agencja eventowa. DJ prowadził konkursy i dbał o ciekawe podłoże muzyczne. Holding Lagardère, udziałowiec europejskiej agencji kosmicznej i lotniczej, zadbał o smaczne przekąski oraz napoje.

W przyszłym roku Port Lotniczy Gdańsk świętować będzie pół wieku swej działalności. Piknik Lotniczy wpisał się już w te obchody. Poza Portem Lotniczym Gdańsk szkoły zaprosili także jego właściciele: prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz marszałek województwa pomorskiego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*