W Stężycy odbył się Piknik Rodzinny z udziałem Premiera Morawieckiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Stężycy odbył się Piknik Rodzinny z udziałem Premiera Morawieckiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

W niedzielę na scenie amfiteatru w Stężycy odbył się Piknik Rodzinny. Gościem specjalnym był premier RP Mateusz Morawiecki, który przyjechał w odwiedziny na Kaszuby. Premier mówił między innymi o programie PiS, o podjętych już działaniach oraz kierunkach polityki rządu.

[Not a valid template]

W Stężycy odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Dobry czas dla Polski” zainaugurowany przez Prawo i Sprawiedliwość. W niedzielę na scenie można było zobaczyć występy różnych zespołów w kaszubskiej odsłonie. Oprócz tego uczestnicy pikniku mogli skorzystać z licznych stoisk gastronomicznych m.in. regionalnych przysmaków przygotowanych przez panie z KGW. Również dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji takich jak: zjeżdżalnie, karuzele, trampoliny itp. Na Pikniku pojawił się też długo oczekiwany gość specjalny premier RP Mateusz Morawiecki. 

-Jestem wdzięczny wam za to, jak pokazujcie jak piękne są Kaszuby i jak piękna jest Polska.Słyszałem, że gmina Sierakowice jest gminą w której jest najwyższy przyrost naturalny. Tego życzymy wszystkim gminom w Polsce. Chyba w Stężycy nie może być inaczej i też jest dobrze jeżeli chodzi o przyrost naturalny. Słyszałem też, że w tamtej gminie jest bardzo wspaniała przedsiębiorczość. Tutaj zresztą też. I właśnie widzę, że Kaszuby i powiat kartuski i kościerski to ziemie przedsiębiorczości. Ale też bardzo atrakcyjne ziemie pod względem turystycznym. Bardzo cieszę się, że łączycie przedsiębiorczość z tradycją, kulturą kaszubską, kulturą Polską, w której Kaszuby są jej nieodłączną częścią. Bardzo za to dziękuję- mówił Premier RP Mateusz Morawiecki.

Reklamy

Premier mówił też o dotychczasowych osiągnięciach rządu. Podkreślił, że rodzina jest w centrum jego zainteresowania oraz opowiedział o kolejnych celach i polityce nakierowanej na podniesienie statusu materialnego Polaków.

-To jest właśnie nasz program. Łączenie tego co najlepsze z przeszłości z tym do czego dążymy. Do Polski, gdzie europejskość rozumiemy jako konkret, jako wysokie zarobki, a nie eksperymenty kulturowe czy obyczajowe. Europejskość to jest zasobność polskich portfeli. I wy łączycie jedno z drugim. A więc dziękuje za to, że Polska jest bogata w takich ludzi, takie gminy jak ta, powiaty takie jak kartuski, kościerski, wejherowski, powiaty kaszubskie. Dziękuje za tą wspaniałą tradycję i za to, że tu jest Polska. To się czuje- mówił Premier. 

W imprezie wzięło udział wielu lokalnych działaczy PiS, radni Sejmiku Województwa Pomorskiego, parlamentarzyści, a także Wojewoda Pomorski. Premier RP przywitał się ze strażakami oraz odwiedził stoiska Kół Gospodyń Wiejskich.

 

 

3 komentarze

  1. Tylko dlaczego premier pojawia się z tym nieudacznikiem Horałą, to marny kompan. Kaszubi znają aż za dobrze tego pana.

  2. PIS PO jedno zło!

    Rodzina najważniejsza. Kuchciński coś o tym wie 😉
    PS. Ktoś ze Stężycy w ogóle tam był czy sami przyjezdni statyści? Bo nie znam prawie nikogo.

  3. Pełna zgoda Panie Premierze!!! Rodzina jest najważniejsza i powinna móc liczyć na wparcie i opiekę państwa!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*