fot. UG w Żukowie

W Żukowie uroczyście otwarto Spichlerz i wręczono nagrody Sucovia [ZDJĘCIA]

To była chwila na którą wiele osób czekało z nieskrywaną ekscytacją. Wreszcie nadszedł ten moment i nastąpiło uroczyste otwarcie Spichlerza w Żukowie – nowego Centrum Kultury. Tuż po otwarciu wręczono Gminne Nagrody „Sucovia”.

[Not a valid template]fot. I.L / zKaszub.info

Otwarcie Spichlerza – nowego Centrum Kultury w Żukowie!

Za nami otwarcie zmodernizowany Spichlerz w Żukowie! Jedną z najbardziej oczekiwań inwestycji tej kadencji w gminie Żukowie. 

Reklamy

– Kultura powinna mieć swój dom i ten dom dziś otwieramy – powiedział podczas otwarcia obecny Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego. 

– Nowy obiekt znacznie zwiększy możliwości organizowanych przez nas imprez i zajęć, to przede wszystkim dobra wiadomość dla mieszkańców, a przygotowując ofertę kulturalną myślimy przede wszystkim o nich – podkreślała pod koniec listopada ubiegłego roku Aleksandra Rogalewska – Kania, dyrektor Ośrodka, Kultury i Sportu w Żukowie.

W obiekcie będzie mieścić się również Strefa Kultury i Centrum Aktywności Rodzin. Spichlerz będzie sercem kulturalnym Gminy Żukowo, miejscem spotkań i koncertów.

– Takiego miejsca w naszej gminie jeszcze nie mieliśmy i jestem przekonany, że jego możliwości zostaną wykorzystane w 100% – zaznaczał wtedy Burmistrz Żukowa, Wojciech Kankowkski. – Spichlerz nie tylko pozwoli poszerzyć ofertę kulturalną dla mieszkańców naszej gminy, ale i świetnie wpiszę się w przestrzeń historycznego centrum Żukowa.

Przypomnijmy, że łączny koszt inwestycji „Rewitalizacji Starego Centrum Żukowa” to 12 mln zł, z czego 7 mln to dofinansowanie ze środków unijnych. Na zadanie, oprócz modernizacji spichlerza, składają się również: modernizacja ul. 3 Maja i utworzenie przyklasztornej przestrzeni parkowej (inwestycja zakończona we wrześniu br.)

[Not a valid template]fot. UG w Żukowie

Nagrody „Sucovia” przyznane

Tuż po oficjalnym otwarciu Spichlerza, nastąpiło wręczenie nagród „Sucovia”. Nagrody wręczono w kategoria: „Kultura”, „Sport”, „Inicjatywy Społeczne”, „Edukacja”, „Gospodarka” oraz „Mecenat”. Zgłoszenia kandydatur oceniało jury w składzie: Aleksandra Rogalewska – Kania, Justyna Beyer – Rosener, Maria Byczkowska, Andrzej Karczewski, Albin Bychowski, Jerzy Elas i Józef Belgrau.

Laureaci nagród:

Kategoria „Kultura”: nagroda trafiła do Eugeniusza Pryczkowskiego. Nominowany w tej kategorii był także Chór Strzelenka z Tuchomia.

Kategoria „Sport”: nagroda trafiła do Marka Marchewicza. Nominowana w tej kategorii była także Weronika Lewandowska.

Kategoria „Inicjatywy Społeczne”: nagroda trafiła do KGW w Tuchomiu. Nominowani byli także Sławomir i Mateusz Laskowscy.

Kategoria „Gospodarka”: nagroda trafiła do firmy Interplastic. Nominowana była także firma „Elmir”.

Kategoria „Edukacja”: nagroda trafiła do Anny Borowicz. Nie było w tej kategorii nominacji. 

Kategoria „Mecenat”: nagroda trafiła do firmy Marba Sport sp. z o.o. 

Nagroda Specjalna Burmistrza Gminy Żukowo: Sławomir i Mateusz Laskowscy z Kuźni 1912 w Borkowie

Uroczystość zakończyła się koncertem Krystyny Prońko wraz z Jan Konop Big Band.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*