fot. Alicja Hinc/ warsztaty wrotkarsko-rolkarskie

Warsztaty wrotkarsko-rolkarskie w Żukowie. Rozmowa z prezesem Stowarzyszenia Gdańskie Lwy [ZDJĘCIA]

Warsztaty wrotkarsko-rolkarskie rozpoczęły się w Żukowie. Dzieci mogą za darmo nauczyć się jazdy pod okiem prezesa Stowarzyszenia Gdańskie Lwy. Julian Ziółkowski zdradził nam, jak wygląda jego praca z dziećmi. Poniżej relacja z 1 spotkania!

warsztaty_wrotkarsko_rolkarskie_003

Zdjęcie 1 z 57

fot. Alicja Hinc

Julian Ziółkowski prowadzi zajęcia z dziećmi w żukowskim skateparku przy ul. Książąt Pomorskich 29. Tam spotykają się wspólnie, aby rozwijać swoje umiejętności. Na pierwszym spotkaniu pojawiły się dzieci, które miały pewne podstawowe umiejętności, ale były też takie, które najpierw musiały się oswoić ze sprzętem. 

Prowadzący każdemu poświęcał uwagę, i zadbał o to, aby dzieci miały dostęp do potrzebnego sprzętu. Za darmo udostępnia rolki, wrotki, kaski oraz ochraniacze. Warsztaty wrotkarsko-rolkarskie będą się odbywać w czwartki o 16.00. Dokładny harmonogram poniżej.

Reklamy

Skąd pomysł na rozpoczęcie warsztatów?
– To moje dodatkowe zajęcie i hobby. Warsztaty wrotkarsko-rolkarskie zacząłem robić, ponieważ na zawodach Pucharu Kaszub mała frekwencja była dzieci. To głównie jest jak gdyby wina rodziców, no wiadomo rodzic musi w danym dniu przyjść na zawody, poczekać..Później trzeba czekać na dekorację, cały dzień z głowy. Mała była świadomość, że coś takiego jest organizowane i później zacząłem tak robić, że w tych miejscowościach w których później robiłem Puchar Kaszub w rolkarstwie szybkim to najpierw były warsztaty.

Jak udało się zdobyć środki na zajęcia?
– W tym roku napisałem kilka wniosków o przyznanie grantów. Wszędzie gdzie się dało, po całym województwie pisałem. Dostaliśmy z 7 instytucji. Z 4 powiatów i 3 gmin. Żukowo, Przodkowo, Chmielno tutaj z okolic. Już kilkanaście warsztatów się odbyło. Godziny trzeba wyrobić te, które są to robimy. Część już była w Skrzeszewie w Szkole Podstawowej, tam zrobiłem 5 aż spotkań. Generalnie wszyscy byli zadowoleni, głównie dzieci że coś innego się robi.

Spodziewa się pan sporego zainteresowanie zajęciami tutaj w Żukowie?
– Nie wiem jak tutaj to dopisze. Robię to pierwszy rok podczas wakacji, w zeszłym roku to był ten okres maj-czerwiec. Myślę, że trzeba ustalić godziny. Ja generalnie od 16-19 mogę to robić, jeśli więcej ludzi będzie przychodziło o 19 to nie ma problemu. Ja jestem elastyczny. Nie chodzi mi o to żeby przyjechać i odbębnić godziny, tylko żeby ktoś przyszedł i się nauczył.

A jak rozpoczęła się pana przygoda z rolkami?
– Ja już 13 lat jeżdżę. Mieszkałem na Przymorzu i tam pobudowali te ścieżki, i kupiłem sobie rolki. Pojeździłem sobie trochę i tak coraz szybciej i szybciej i w końcu poszedłem na Maraton Solidarności. Teraz wrotki są oddzielnie i biegowy maraton a wtedy były połączone. Najpierw startowali rolkarze a potem biegacze. No i poszedłem tam, zobaczyłem tych profesjonalistów i ten sprzęt i tak mnie wzięło.

Przejdź do: Bezpłatne treningi kolarskie dla triathlonistów

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w warsztatach?
– Tu mamy specjalnie przygotowaną zgodę na udział w warsztatach. Robiłem już warsztaty podczas roku szkolnego, i tam dzieciaki musiały mieć podpisaną zgodę, bo były w szkole same. Tutaj przychodzą dzieciaczki z rodzicami, więc wiadomo że zgoda jest, ale formalnie musi się wszystko zgadzać. Zajęcia są bezpłatne.

Harmonogram zajęć w Żukowie 
– 29 czerwca 16.00
– 6 lipca 16.00
– 13 lipca 16.00
– 3 sierpnia 16.00
– 10 sierpnia 16.00

Skomentuj: Warsztaty wrotkarsko-rolkarskie w Żukowie. Rozmowa z prezesem Stowarzyszenia Gdańskie Lwy [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*