Wędkarze rywalizowali w Pucharze Truskawki

Wędkarze rywalizowali w Pucharze Truskawki

Wędkarze z Wędkarskiego Klubu Sportowego „Kaszub” Somonino wzięli udział w Pucharze Truskawki, organizowanego w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu przy Złotej Górze. Zawody były wydarzeniem towarzyszącym dla zaplanowanego na wczoraj Truskawkobrania.

W dzień, na który zaplanowano tegoroczną edycję Truskawkobrania, odbyło się też wędkarskie wydarzenie, a mianowicie II Puchar Truskawki. Po ubiegłorocznej reaktywacji wędkarskich zmagań Wędkarski Klub Sportowy „Kaszub” Somonino spotkał się w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu przy Złotej Górze. Miłośników wędkowania przywitała Hanna Kajeta, gospodarz placówki.

Zawody odbyły się w formule teamów, z łódek, na żywej rybie. Zmaganiom patronowali Mieczysław G.Gołuński, burmistrz Kartuz i Małgorzata Paździor-Król, dyrektor Kartuskiego Centrum Kultury. Poza statuetkami dla zwycięzców od patronów, dla pierwszych trzech teamów swoje ręcznie wykonywane wahadłówki szczupakowe, trociowe i pstrągowe przekazał Dariusz Majewski z Trzebiatowa.

Reklamy

Wyniki zawodów prezentują się bardzo sympatycznie. Zwyciężyli tegoroczni teamowi mistrzowie Okręgu Gdańskiego PZW – Waldek Byczkowski i Wojtek Gillmeister. Kolejne dwa miejsca również zajęły teamy z „Kaszuba”.

-Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów za wytrwałość, bo ryby nie bardzo chciały współpracować. Andrzejowi Igielskiemu i Jarkowi Gusmanowi dziękujemy za ogarnięcie cateringu. Przypominam, że w ostatni weekend lipca spotykamy się w tym samym miejscu na kolejnych zawodach cyklu Kaszëbsczi Blinkêr czytamy w Facebookowym komunikacie klubu „Kaszub”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*