IV Maczuga Stolëma. Wędkarz z klubu „Kaszub” był najlepszy

IV Maczuga Stolëma. Wędkarz z klubu „Kaszub” był najlepszy

IV Maczuga Stolëma już za nami. Wczoraj rano do rywalizacji wystartowało łącznie 18 wędkarzy, którzy walczyli w indywidualnych towarzyskich zawodach spinningowych na Jeziorze Raduńskim Górnym i Raduńskim Dolnym. Na szczycie podium stanął Maciej Pisula z KWS „Kaszub” Somonino.

Zawody rozegrano na żywej rybie z łódek. Miejsce startu nie zmienia się od lat i są to okolice grobli pomiędzy wymienionymi jeziorami – tzw. Brama Kaszubska.

Większość startujących stanowili zawodnicy Klubu Wędkarstwa Sportowego „Kaszub” Somonino, ale w szranki stanęli również goście spoza klubu.

Reklamy

Mimo lata, to pogoda była wczoraj największym wyzwaniem. Upał był niemiłosierny, powietrze praktycznie stało w miejscu. Ryby były bardzo niechętne do brań.

Ci najlepsi nie mieli jednak problemów ze złowieniem wymiarowej ryby, a nawet kilku i nie dotyczyło ich powiedzenie: Rano nie brały a potem przestały.

Wygrał zawodnik Klubu Wędkarstwa Sportowego „Kaszub” Somonino Maciej Pisula z wynikiem 4010 pkt (15 ryb). Kolejne miejsca zajęli:

2. Wojciech Gradowski – 3360 pkt (15 ryb),
3. Rafał Blok – 2850 pkt (1 ryba),
4. Dominik Blok – 2080 pkt (11 ryb),
5. Marek Byra – 1890 pkt (4 ryby),
6. Jędrzej Stolc – 1620 pkt (5 ryb),
7. Adam Lewandowski – 600 pkt,
8. Marian Szymichowski – 520 pkt,
9. Waldemar Stolc – 400 pkt,
10. Marek Dajnowicz – 220 pkt.

Po zawodach na uczestników czekał poczęstunek ufundowany przez klub.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*