Weekend na Kaszubach

Weekend na Kaszubach: 16-18 września [ZAPOWIEDZI]

W najbliższe dni nie będziecie się nudzić. Weekend na Kaszubach: 16-18 września zapowiada się naprawdę interesująco. Możecie wziąć udział w wielu wydarzeniach sportowych i historycznych. Zobaczcie sami!

Brusy-18-09-16-nowy

Zdjęcie 1 z 5

Fot.: mat. organizatora

W weekend 16-18 września odbędą się imprezy sportowe, takie jak III bieg o Złotą Górę, XCROSS MTB Żukowo, Ultramaraton Kaszubska Poniewierka i Duathlon Przodkowo. 

Zobacz też: Bieg o Złotą Górę: 17 września [PROGRAM]

Zobacz też: Duathlon Przodkowo: 18 września [PROGRAM]

W dniach 16-18 września zachęcamy pasjonatów żonglerki, tańca z ogniem czy akrobatyki do udział w V Gdyńskim Weekendzie Kuglarskim. Start imprezy w piątek od godziny 10 na Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu. Warsztaty są skierowane dla osób początkujących i zaawansowanych.

Reklamy

Miłośników boksu zapraszamy 17 września o godzinie 19 do Ergo Arenę Gdańsk. Odbędą się tam Mistrzostwa Świata WBO, w których dojdzie do dwóch walk o mistrzostwo świata prestiżowych bokserskich organizacji. Bilety są jeszcze dostępne.

Jak co roku, 17 września odbędzie się Światowy Zjazd Sybiraków. To już XIII spotkanie, w którym wezmą udział Sybiracy, Rodzina Katyńska, ich rodziny, bliscy. Warto wziąć udział w wydarzeniu, by posłuchać wspomnień uczestników. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10 pod pomnikiem Golgoty Wschodu na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku. Następnie będą podstawione autokary do Szymbarku. Od godziny 13 obchody będą odbywały się na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu. 

W niedziele, 18 września o godziny 8:15 rozpoczną się uroczystości rocznicowe 100-lecia urodzin prof. Gerarda Labudy oraz 60-lecia Oddziału Kartuskiego Zreszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W Kartuzach odbędzie się uroczysta msza św., a następnie w Centrum Kultury wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Kaszuby” z Kartuz. Zapraszamy do udział w uroczystościach.

Szczegóły wydarzeń znajdziecie na plakatach w galerii.

Skomentuj: Weekend na Kaszubach: 16-18 września [ZAPOWIEDZI]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*