Weekend na Kaszubach

Weekend na Kaszubach: 6-7 sierpnia

Weekend na Kaszubach to sporo imprez. Będą biegi, koncerty i festyny. W sobotę czeka nas festiwal biegowy w Gdańsku i bieg we Wdzydzach, a w niedzielę triathlon w Gdyni. Polecamy też wypad na koncertowe Ostrzyckie Lato.

weekend_kaszuby_001

Zdjęcie 1 z 12

Fot.: mat. organizatora

W najbliższy weekend czekają nas dwa duże wydarzenia sportowe. Będą to BIEG ŚW. DOMINIKA w Gdańsku oraz Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2016. Gdański festiwal biegowy odbędzie się w centrum miasta. Kobiety i mężczyźni będą rywalizować na dystansie 5 km. Biegowi głównemu towarzyszyć będzie bieg charytatywny na dystansie 1200 m. W programie również biegi na inne dystanse, w tym BIEG ELITY MĘŻCZYZN – LOTOS CUP Mistrzostwa Polski 10 km.

Zobacz też: Muzeum we Wdzydzach: weekend z klasykami, muzyką i folklorem

Zawody Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2016 rozegrane zostaną na Plaży Miejskiej w Gdyni. Rozpoczną się już w piątek, a zakończą w niedzielę. Pierwszego dnia prócz oficjalnego treningu na plaży zaplanowane zostały zawody ITAKA IRONKIDS. W sobotę zawodnicy rywalizować będą na dystansie spinterskim, a w niedzielę – Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. 

Reklamy

Na zawody biegowe można w sobotę wyskoczyć też do Wdzydz na IV Półmaraton Stolema, odbywający się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. 

Miłośnicy muzyki mogą przez cały weekend podróżować po Kaszubach z koncertu na koncert. A te odbędą się między innymi we Wdzydzach, Żukowie, Kartuzach, Lipuszu i Kartuzach. Szczególnych atrakcji można się spodziewać w Ostrzycach. Wystąpią między innymi Retro Voice, Beatlesi z Polkowic, Kamilo, Mejk. 

Skomentuj: Weekend na Kaszubach: 5-7 sierpnia 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*