Wicemistrzynie Woj. Pomorskiego w Unihokeju

Wicemistrzynie Woj. Pomorskiego w Unihokeju

W ramach Igrzysk Unihokeja Dzieci w kategorii dziewcząt najlepsze zespoły województwa pomorskiego, w tym dziewczęta z SP w Przyjaźni (gm. Żukowo), w poniedziałek 21listopada na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Prabutach toczyły walkę o tytuł mistrzowski.

Aby dotrzeć do tego szczebla rozgrywek, dziewczęta zmagały się wcześniej w kilku sportowych etapach, w których stawały na najwyższym podium-gminnym, powiatowym i półfinale wojewódzkim. Do rywalizacji w finale przystąpiło 6 najlepszych szkół: SP Nowy Dwór, SP Gdańsk nr 81, SP Gdynia nr 48, SP Lubań, ZS Damnica i SP Przyjaźń.

Turniej rozpoczął się od fazy grupowej, następnie odbyły się finały, które decydowały o kolejności miejsc. W fazie finałowej uczennice ze Szkoły Podstawowej w Przyjaźni zagrały o I miejsce z SP Gdańsk nr 81. Choć przegrały tamten mecz, zapewniły sobie II miejsce i wicemistrzostwo.

Reklamy

Serdeczne gratulacje za ten sukces, ale też podziękowania dla Wszystkich nauczycieli prowadzących zajęcia wychowania fizycznego w Przyjaźni, za zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia uczniów oraz motywowanie do wysiłku fizycznego.

Kolejność końcowa

I – SP Gdańsk nr 81

II – SP PRZYJAŹŃ

III – SP Gdynia nr 48

IV – SP Lubań

V – SP Nowy Dwór

VI – ZS Damnica

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*