Włamywali się na budowy w pow. kościerskim i kartuskim

Włamywali się na budowy w pow. kościerskim i kartuskim

Kościerscy policjanci po pościgu zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców pow. kościerskiego, podejrzanych o włamanie do domów w budowie i kradzież materiałów budowlanych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek po godz. 11.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji z Kościerzyny został powiadomiony o włamaniu do jednego z domów w budowie na terenie gminy Liniewo. Na miejsce od razu zostali skierowani policjanci.

Mundurowi, po przybyciu na miejsce, wewnątrz budynku zatrzymali jednego z włamywaczy, natomiast nieopodal domu zatrzymali drugiego ze sprawców, który był w samochodzie z rozebraną instalacją elektryczną.

Reklamy

Trzeciego z mężczyzn policjanci zatrzymali na łąkach w pobliskiej miejscowości. Zatrzymanymi mężczyznami okazali się 25-, 32- i 37-latek. Trafili do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili również, że zatrzymani włamywali się jeszcze do dwóch domów, a z kolejnych dwóch budów dokonali kradzieży.

Zdarzenia miały miejsce na terenie powiatu kościerskiego oraz kartuskiego, a łączna suma strat to blisko 50 tys. złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. W sobotę sąd wobec mężczyzn zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*