Pomorskie Święto Produktu Tradycyjnego

X Pomorskie Święto Produktu Tradycyjnego w czerwcu w Oliwie

Na niedzielę, 12 czerwca 2016 r. zaplanowana została X edycja Pomorskiego Święta Produktu Tradycyjnego. Impreza, której organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, odbędzie się Gdańsku-Oliwie na terenach przylegających do katedry.

plakat

Zdjęcie 1 z 1

Fot.: mat. organizatora

Stoiska lokalnych wytwórców, stowarzyszeń, spółdzielni i kół gospodyń wiejskich zostaną rozlokowane w wiodącej z parku do katedry uliczce Biskupa Edmunda Nowickiego. Sprzedawcy oferować będą między innymi  rogaliki z wiśniami, sznëki z glancã  czy pùlwerkùcha (ciasto proszkowe). Rolnicy z Kaszub, Kociewia, Żuław i Powiśla wystawią również inne wyroby, takie jak:  pierogi, chleb, twaróg czy smalec.

Zobacz też: XV Targi Nauki i Kultury w Kartuzach [PROGRAM]

Na jarmarku nabyć będzie można również produkty wytworzone z leczniczych darów pól i łąk. Na stoiskach znajdą się np.: syropy z mniszka lekarskiego i pędów sosny, żurawina ucieraną na surowo czy sok z kwiatu czarnego bzu. Oczywiście, nie zabraknie też miodu z prosto z pomorskich barci oraz specjałów z  listy produktów tradycyjnych

X Pomorskie Święto Produktu Tradycyjnego poprzedzi msza święta w intencji wszystkich ludzi zajmujących się rolnictwem i produkcją żywności. Nabożeństwo zacznie się o godz. 10.00.

Reklamy

Skomentuj: X Pomorskie Święto Produktu Tradycyjnego w czerwcu w Oliwie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*