Zawodnicy Gokken Chwaszczyno

Zawodnicy Gokken Chwaszczyno na największych w Polsce zawodach karate

Zawodnicy Gokken Chwaszczyno wrócili z POLISH OPEN – X International Karate GRAND PRIX Bielsko-Biała. Z największego w Polsce turnieju, w którym udział wzięło ponad tysiąc zawodników, przywieźli kilka medali.

gokken_chwaszczyno_1

Zdjęcie 1 z 3

W trwających trzy dni zawodach wzięło udział rekordowo dużo zawodników – ponad 1090 osób ze 146 klubów z 31 krajów z całego świata. Reprezentacja klubu Gokken Chwaszczyno zajęła 25 miejsce dzięki zdobyciu 1 złotego, 1 srebrnego oraz 3 brązowych medali.
Złoto wywalczył Bartosz Potracki w kumite (68 juniorów). Srebro zdobyła. Zuzanna Potracka w kumite (40 dziewczynek w wieku 10-11 lat). Brązowe medale przypadły zaś  Aleksandrze Górskie w kata dziewczynek 10-11 lat, Sarze Elwart w kumite seniorek OPEN oraz Szymon Kuśpietowi w kumite juniorów (61 kg).

Nasi najstarsi seniorzy klubu z Chwaszczyna zostali powołani z kadry narodowej i  to dla niej zdobywali medale:
– Dominik Korbolewski, złoty medal kumite u21 do 60 kg,
– Sara Elwart, brązowy medal kumite seniorek do 61 kg.
– Był to bardzo udany start naszych zawodników, oprócz medali mamy na swoim koncie liczne 5 oraz 7 miejsca czyli tuż za podium mówi Agata Uwijała z klubu Gokken Chwaszczyno. – Apetyt rośnie w miarę jedzenia więc trzymajcie za nas kciuki w następny weekend nasi kadeci, juniorzy oraz młodzieżowcy wyjeżdżają do Białegostoku na Mistrzostwa Polski WKF! – zapowiada rzeczniczka klubu.

Skomentuj: Zawodnicy Gokken Chwaszczyno na największych w Polsce zawodach karate