Zjazd Kaszubów we Wdzydzach: turniej w karcianą Baśkę [ZDJĘCIA]

Zjazd Kaszubów we Wdzydzach: turniej w karcianą Baśkę [ZDJĘCIA]

Światowy Zjazd Kaszubów we Wdzydzach nie mógł się obejść bez turnieju w karcianą Baśkę. Ten odbył się w Szkole Podstawowej w Wąglikowicach. Sala sportowa była pełna. Grało około 130 osób. Zobacz zdjęcia!

Zjazd_Kaszubow_Wdzydze_2016_-1000_800x533

Zdjęcie 1 z 36

Waldemar Kaiser

Turniej we Wdzydzach Kiszewskich rozegrany został w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Gracze rozegrali 4 rundy po 32 rozdania. Nagrodą główną w kategorii open był tablet (za pierwsze i drugie miejsce).

Zobacz też: Światowy Zjazd Kaszubów 2016 we Wdzydzach [ZDJĘCIA]

Pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Czapiewski z Nencusie, który wyprzedził Henryka Radtke – Kłos Werblinia i Henryka Mosińskiego – Kaszebe Baszka Nowa Karczma. Wśród pań zwyciężyła Maria Bołtruczyk – Baszta Bytów.

Reklamy

Najlepsza para turnieju to  Henryk Mosiński i Zbigniew Studziński z Kaszebe Baszka Nowa Karczma. Drugie miejsce przypadło – Wiesławowi Szpryszczyńskiemu i Józefowie Detlaf (Bociany). Trzecie miejsce wywalczyła para Karzysztof Czapiewski i Aleksandra Czapiewska – Nencusie.

Turniej drużyn wygrały Nencusie w skłądzie: kpt. Krzysztof Czapiewski, Aleksandra Czapiewska, Ryszard Neńca,  Franciszek Żynda. Drugą lokatę zajął zespół Bociany – kpt. Wiesław Szpryszczyński, Józef Detlaf, Władysław Faliszek,  Romuald Szafen. Na trzecim miejscu na  stanął zespół Kaszebe Baszka Nowa Karczma – kpt.  Henryk Mosiński, Zbigniew Studziński,  Mirosław Ugowski, Jan Szczechowiak.

Skomentuj: Zjazd Kaszubów we Wdzydzach: turniej w karcianą Baśkę [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*