Znamy zwycięzców gminnego konkursu „EKO-Kreatywni”

Znamy zwycięzców gminnego konkursu „EKO-Kreatywni”

22 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na stan środowiska, wyzwania zrównoważonego rozwoju, promocję systemowych i indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu oraz budowanie świadomości społecznej w tym zakresie mamy przyjemność ogłosić zwycięzców gminnego konkursu „EKO-KREATYWNI”.

W konkursie „EKO-KREATYWNI” wzieło udział dziesięć szkolnych drużyn. Zadanie konkursowe polegało na podjęciu przez zespół uczniów (3-6 os.) dowolnych działań promujących i zachęcających mieszkańców gminy Sierakowice do skorzystania z programu Czyste Powietrze.

Powołane zespoły uczniów miały przygotować i przeprowadzić kampanię informacyjno-edukacyjną zwiększającą świadomość uczniów w zakresie konieczności poprawy jakości powietrza. Działania mają zachęcać właścicieli budynków jednorodzinnych znajdujących się na terenie Gminy Sierakowice do wymiany „kopciuchów”, na nowe źródła ciepła oraz termomodernizacji budynków.

Reklamy

W okresie od 11-12-2023 do 05.04.2024 r. zespoły uczniów mogły przygotować i przeprowadzić kampanię informacyjno-edukacyjną zwiększającą świadomość uczniów w zakresie konieczności poprawy jakości powietrza oraz zachęcającą właścicieli budynków jednorodzinnych znajdujących się na terenie Gminy Sierakowice do wymiany „kopciuchów” na nowe źródła ciepła, oraz termomodernizacji budynków. Formy podjętych działań były dowolne.

W II etapie konkursu, dziewięć drużyn przed komisją konkursową zaprezentowało efekty swoich działań.

Z radością pragniemy ogłosić zwycięzców gminnego konkursu „EKO-KREATYWNI”:

Miejsce I – „EKO MŁODZIEŻ” Szkoła Podstawowa w Mojuszu

Miejsce II – „EKO-CZWARTAKI” Szkoła Podstawowa w Kamienicy Królewskiej

Miejsce III – „POWIETRZNI MISTRZOWI?” Szkoła Podstawowa im. Ks. A. Sadowskiego w Lisich Jamach

Przyznane zostały też dwa wyróżnienia:

-„EKOAKTYWNI z 2” Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

– „JEDYNECZKI” Szkoła Podstawowa Nr 1 im. F. Ceynowy w Sierakowicach

Nagrody główne dla uczestników konkursu finansowane są przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach działania Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu Czyste Powietrze w Gminie Sierakowice. Dla pozostałych uczestników konkursu nagrody przygotował Kaszubski Park Krajobrazowy i Gmina Sierakowice.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*