Zobacz, jak wygląda typowy tydzień pracy burmistrza Kartuz!

Zobacz, jak wygląda typowy tydzień pracy burmistrza Kartuz!

Burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński zaprasza do obejrzenia materiału wideo, przedstawiającego typowy tydzień pracy włodarza Kartuz. Zachęca również do udziału w II turze wyborów już 21 kwietnia.

Drogie Mieszkanki i Mieszkańcy Gminy Kartuzy, Szanowni Wyborcy!

21 KWIETNIA odbędzie się II tura Wyborów Samorządowych. Będą Państwo podejmowali ważną dla całej naszej społeczności decyzję.
To od Państwa zależy, kto będzie sprawował zaszczytny urząd Burmistrza Kartuz przez kolejnych pięć lat.
Zapraszam do obejrzenia skrótu z mojego typowego tygodnia pracy na stanowisku Burmistrza Kartuz:

Myślę, że rozwój Naszej Gminy i Miasta w latach 2015-2023 był bardzo dobrze dla Państwa widoczny. Zdaje sobie sprawę, że oczekujecie Państwo na jeszcze więcej. Jako Burmistrz z wieloletnim doświadczeniem gwarantuję, że w okresie 2024-2029 Gmina Kartuzy zmieni się jeszcze bardziej. W przyszłej kadencji pragnę nadal dbać o rozwój miasta oraz  sołectw naszej Gminy. Wiem, jak wiele jest jeszcze potrzeb w naszych miejscowościach.

Chcę w przyszłym roku zwiększyć kwotę Funduszu Sołeckiego, co wzmocni decyzyjność mieszkańców w kwestii najważniejszych działań w sołectwach. Zwiększymy środki na budowę dróg, gdyż na wiele dróg pozyskaliśmy dofinansowanie na kolejne lata. Już budujemy drogę w Koloni na Chojnę, przebudowujemy ul. Konopnicką w Kiełpinie oraz Leśną, Spacerową i Słoneczną w Borowie.

W kolejnych latach planujemy przebudowę dróg: Głusino-Lewino, Osiedle Zielone Wzgórze w Kartuzach, ul. Jana Pawła II w Dzierżążnie, ul. Spokojnej w Prokowie, drogi z Pomieczyńskiej Huty na Masłowo, drogi Sianowo-Cieszonko, drogi na kąpielisko nad Jeziorem Białym, drogi z Pomieczyńskiej Huty na Nowiny oraz drogi Łapalice na Bukowinki. Są to odcinki dróg, na które już pozyskaliśmy dofinansowanie zewnętrzne, a chcemy nadal ubiegać się o dofinansowanie przebudowy i poprawę bezpieczeństwa na drogach gminnych, stąd też przygotowujemy kolejne projekty techniczne.

Chciałbym również kontynuować współpracę z powiatem i województwem w celu rozbudowy ścieżek i chodników przy drogach tych samorządów. Rozpoczyna się budowa II etapu obwodnicy Kartuz, której realizację dofinansowują wszystkie samorządy z naszego powiatu.
Już niebawem powstanie długo wyczekiwane kąpielisko w Kartuzach. Przystępujemy również do kolejnej odsłony rewitalizacji osiedli mieszkaniowych. Rozwój centrum naszej gminy pozwoli na osiąganie wyższych dochodów, które mogą służyć realizacji wielu inwestycji oczekiwanych przez mieszkańców całej gminy. Czekają gotowe projekty na budowę kolejnych sal gimnastycznych i dróg. Przed nami również budowa kolejnych terenów rekreacyjnych dla mieszkańców.

Gmina to wspólnota mieszkańców. Uda mi się to zrobić tylko z Państwa pomocą. Dlatego też proszę o głos w Wyborach. Razem możemy zrobić dla naszej Gminy jeszcze więcej!

Z poważaniem
Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*