Żukowo. Burmistrz W. Kankowski: „Jesteśmy w zdecydowanej czołówce pomorskich samorządów…”

Żukowo. Burmistrz W. Kankowski: „Jesteśmy w zdecydowanej czołówce pomorskich samorządów…”

Żukowski samorząd uplasował się na 48. pozycji pośród 628 gmin miejsko-wiejskich, objętych badaniem opublikowanym przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. To […]

Żukowski samorząd uplasował się na 48. pozycji pośród 628 gmin miejsko-wiejskich, objętych badaniem opublikowanym przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. To najwyższy wynik wśród pomorskich magistratów. Przedmiotem badania była ocena kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego w 2019 roku w Polsce.

-Ranking oparto o twarde dane liczbowe. Możemy być dumni, że ponownie jesteśmy tak wysoko, a więc w zdecydowanej czołówce pomorskich samorządów. Naszą pracę wykonujemy z pełnym zaangażowaniem – mówi burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski.

Reklamy

Do parametrów, które brano pod uwagę podczas badania zaliczono: udział dochodów własnych w dochodach ogółem, relacja nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń, udział środków europejskich w wydatkach ogółem – bez poręczeń, relacja zobowiązań do dochodów ogółem oraz udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących.

Ranking opracowano na podstawie danych RIO według stanu na koniec czwartego kwartału 2019 roku.

– To kompleksowe zestawienie przygotowane pod kierunkiem prof. dr. hab. Krzysztofa Surówki, kierownika Katedry Finansów Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W skład jego zespołu weszli naukowcy z tej uczelni oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. W efekcie powstało apolityczne zestawienie, mierzone obiektywnymi i aktualnymi wskaźnikami naukowymi – mówi Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, pomysłodawca Europejskiego Kongresu Samorządów

Podczas poprzedniej edycji rankingu gmina Żukowo również znalazła się w pierwszej 50-tce.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*