Żukowo. Burmistrz zamierza wesprzeć branżę gastronomiczną

Żukowo. Burmistrz zamierza wesprzeć branżę gastronomiczną

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców gastronomicznych z Żukowa! Burmistrz Wojciech Kankowski w związku z trwającą pandemią zamierza zwolnić ich z części […]

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców gastronomicznych z Żukowa! Burmistrz Wojciech Kankowski w związku z trwającą pandemią zamierza zwolnić ich z części opłat, dotyczących sprzedaży alkoholu. Projekt uchwały został już przekazany Radzie Miejskiej.

Burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski wystąpił z inicjatywą zwalniającą przedsiębiorców branży gastronomicznej z części opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt uchwały został przekazany do Rady Miejskiej w Żukowie i najpewniej rozpatrzony zostanie na najbliższej sesji, zaplanowanej na 23 lutego.

Reklamy

Projekt przewiduje zwolnienie przedsiębiorców z wpłaty drugiej raty za 2021 rok za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, wnoszonej w terminie do 31 maja 2021 roku, a także zwrot równowartości jednej raty tym przedsiębiorcom, którzy w styczniu dokonali już opłaty jednorazowej za cały rok 2021.

Będzie to forma rekompensaty za te miesiące pandemii, w czasie których sprzedaż alkoholu – i tym samym korzystanie z koncesji – była niemożliwa. Zwolnienie z opłat będzie dotyczyć przedsiębiorców z branży gastronomicznej, opłacających koncesję na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, a więc w restauracjach, barach, kawiarniach, itd.

Czy w ślad za burmistrzem Żukowa pójdą inne samorządy w powiecie kartuskim? Czas pokaże. O dramatycznej sytuacji branży gastronomicznej pisaliśmy niedawno na łamach portalu zkaszub.info. Na przekór rządowym zakazom swój lokal otworzył ostatnio właściciel „Pretekstu” w Kartuzach jako instytucję zajmującą się działalnością kulturalną.

Jeden Komentarz

  1. Temat podłapano z innego miejsca, to jest z Gdańska. Ale chwała za to że podjęto taka decyzję i w tym miejscu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*