Żukowo, Kartuzy. Kierowcy pod wpływem amfetaminy

Żukowo, Kartuzy. Kierowcy pod wpływem amfetaminy

Z początkiem kwietnia kartuscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy odpowiedzą za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. Osoby te straciły prawo jazdy, ponadto grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o zdrowy rozsądek i trzeźwe myślenie! Jeżdżąc pod wpływem alkoholu czy narkotyków jesteś zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego!

Policjanci z kartuskiej komendy na początku kwietnia zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem amfetaminy. Pierwszy z nich został zatrzymany w Żukowie. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej audi, którym podróżowała 28-letnia mieszkanka Gdańska. Policjanci zauważyli dziwne i nerwowe zachowanie kobiety, w związku z tym sprawdzili jej trzeźwość. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latka jest trzeźwa. Zbadano ją jednak narkotestem. Okazało się, że jest ona pod wpływem amfetaminy.

Kolejny kierowca został zatrzymany do kontroli przez policjantów w Kartuzach. 31-letni kierowca volkswagena również podczas kontroli drogowej zachowywał się nerwowo. W tym przypadku badanie alkomatem też niczego nie wykazało, dlatego mundurowi zbadali go narkotestem. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec pow. kartuskiego prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy. W obu przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy, ponadto grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Apelujemy o ostrożność, a przede wszystkim zdrowy rozsądek i trzeźwe myślenie za kierownicą! Prowadząc samochód na „podwójnym gazie” bądź pod wpływem narkotyków jesteś zagrożeniem dla siebie samego, a przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*