Żukowo. Nowe szczegóły rewitalizacji linii kolejowej Gdańsk Kokoszki – Żukowo Zachodnie

Żukowo. Nowe szczegóły rewitalizacji linii kolejowej Gdańsk Kokoszki – Żukowo Zachodnie

W Urzędzie Gminy w Żukowie odbyło się robocze spotkanie, na którym przedstawiono kolejne szczegóły planowanej realizacji tzw. bajpasa kartuskiego w kontekście jego przebiegu przez gminę Żukowo. Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę między innymi na powiązania połączeń drogowych z planami inwestycyjnymi, związanymi z bajpasem.

Wskazano m.in. by zachować w Otominie dwa przejazdy lokalne przez trasę kolejową. Rozmawiano także o budowie drogi gminnej Żukowo-Otomino-Przyjaźń, która przebiegać będzie przez trasę linii kolejowej. Wskazano, by prace budowlane w tym miejscu w przypadku obu inwestycji realizować w podobnym czasie.

Część spotkania poświecono również przystankom kolejowym, nowy powstanie w Otominie, z kolei w Leźnie zmieni swoją lokalizację. Teraz będzie znajdować się po drugiej stronie wiaduktu kolejowego (po lewej stronie jadąc z Żukowa do Gdańska), więc bliżej potencjalnych pasażerów.

Reklamy

Uczestnicy spotkania wskazali również ważną rolę wyeksponowania walorów architektonicznych mostu kolejowego w Rutkach oraz dwóch mostów w Niestępowie. Prace budowlane nad bajpasem kartuskim już się rozpoczęły i mają zakończyć się w przyszłym roku.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*