100 urodziny Aleksandry Wojciechowicz z Czeczewa! [ZDJĘCIA]

100 urodziny Aleksandry Wojciechowicz z Czeczewa! [ZDJĘCIA]

Niecodzienną uroczystość 100 urodzin obchodziła 8 lutego Aleksandra Wojciechowicz z Czeczewa.

Rodzinne święto rozpoczęła Msza św., odprawiona w domu, przez proboszcza parafii, ks. Józefa Kuchtę.

Życzenia dla Jubilatki przesłał Premier Mateusz Morawiecki:

 

„Warszawa, dnia 8 lutego 2019 r.

 

 

Szanowna Pani,

Z okazji wyjątkowego jubileuszu-Pani 100 Urodzin-proszę przyjąć moje pozdrowienia oraz wyrazy głębokiego szacunku. Oby kolejne lata były szczęśliwe i radosne.

Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami. Była Pani świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny.

Seniorzy stanowią dziś nie tylko coraz liczniejszą, ale przede wszystkim niezwykle istotną grupę naszego społeczeństwa. Możecie jeszcze wiele dać rodzinie, najbliższemu otoczeniu, a także innym, szczególnie młodym ludziom, wkraczającym w czas dokonywania pierwszych życiowych wyborów. Święty Jan Paweł II nazwał Seniorów „strażnikami pamięci zbiorowej”, którzy „Mają szczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości”. Proszę więc pamiętać, że ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrych rad osób takich jak Pani.

W tym szczególnym dniu proszę mi pozwolić- w imieniu własnym oraz członków Rady Ministrów-złożyć na Pani ręce serdeczne podziękowania za wszelkie trudy i owoce minionych lat, za tę swoistą lekcję  życiowej wytrwałości.

Składając najlepsze życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha oraz optymizmu na dalsze, szczęśliwe lata, serdecznie Panią pozdrawiam.

Mateusz Morawiecki”

 

Osobiście życzenia Jubilatce złożyli Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk oraz Przedstawiciel Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Reklamy

Aleksandra Wojciechowicz dochowała się 2 córek,2 synów, 7 wnuków, 6 prawnuków i 2 praprawnuków. Ze swoim mężem Michałem (zmarł w 2000 r.) przeżyli wspólnie 59 lat. Jubilatka pochodzi z Baranowicz( obecnie Białoruś). Do Gdańska przybyła tuż po zakończeniu II Wojny Światowej. W Czeczewie mieszka od 2007 roku.

Jej wielka pasją był ogród i śpiew. Jeszcze dzisiaj, zna na pamięć i chętnie wykonuje popularne piosenki z lat 20-tych i 30-tych. Obecnie Jubilatką opiekuje się córka Zofia, przy wsparciu męża i całej rodziny.

Na fotografii od lewej dzieci Jubilatki: Zofia, Regina, Edward, Janusz. List Arcybiskupa wręcza ks. J. Kuchta
Na fotografii od lewej dzieci Jubilatki: Zofia, Regina, Edward, Janusz. List Arcybiskupa wręcza ks. J. Kuchta

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*