13-latka na skuterze spowodowała wypadek. Trafiła do szpitala

13-latka na skuterze spowodowała wypadek. Trafiła do szpitala

Wczoraj 13-letnia dziewczynka, wyjeżdżając skuterem z lasu, doprowadziła do zderzenia z volkswagenem, którym podróżowała 30-letnia kobieta. 13-latka nie posiadała uprawnień do kierowania, a jednoślad nie miał ubezpieczenia. Dziewczynka została przewieziona do szpitala.

Do zderzenia skutera z samochodem osobowym doszło wczoraj po godzinie 19 w Borucinie (gm. Stężyca). Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 13-latka, wyjeżdżając jednośladem z lasu, doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Volkswagen, którym podróżowała 30-letnia kobieta.

Nastolatka nie posiadała uprawnień do kierowania jednośladem, a sam pojazd nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Wskutek zdarzenia i odniesionych obrażeń 13-latka została przewieziona do szpitala.

Reklamy

Kartuscy policjanci przypominają: zgodnie z ustawą „o kierowaniu pojazdami” prawo jazdy kategorii AM daje uprawnienia do jazdy skuterem bądź motorowerem.

Motorower to jedno- lub dwuśladowy pojazd, który wyposażony jest w silnik o pojemności nie przekraczającej 50 cm3 lub mocy ograniczonej do 4kW w przypadku silników elektrycznych i prędkości maksymalnej nie większej niż 45km/h.

Ubiegając się o kategorię AM należy spełnić następujące warunki:

-mieć ukończone 14 lat i pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, jeżeli kandydat nie jest pełnoletni,
-uzyskać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami,
-odbyć kurs w ośrodku nauki jazdy,
-zdać egzamin państwowy wymagany do uzyskania prawa jazdy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*