Beata Szydło wraz z Komitetem Społecznym Rady Ministrów zawita do Sierakowic? Jest propozycja

Beata Szydło wraz z Komitetem Społecznym Rady Ministrów zawita do Sierakowic? Jest propozycja

Czy kolejne posiedzenie Komitetu Społecznego Rady Ministrów odbędzie się w Sierakowicach? Wicepremier Beata Szydło zaproponowała właśnie „Krainę miłości”, jako miejsce kolejnego zebrania rady.

Pod koniec ubiegłego roku, zgodnie z zarządzeniem Premiera Mateusza Morawieckiego powstał Komitet Społeczny Rady Ministrów. Według założeń, zajmować ma się poprawą stanu polskich rodzin oraz wspieraniem aktywności zawodowej. Na czele komitetu stanęła Wicepremier Beata Szydło

Jak podaje na Twitterze profil Dane_publiczne podczas jednego z ostatnich zebrań komitetu poruszony został temat gminy Sierakowice, która nie tak dawno została ogłoszona „Krainą miłości”, z racji na swój dobry wskaźnik urodzeń. 

Reklamy

Podczas zebrania komitetu rozmawiano o sytuacji przyrostu naturalnego w Polsce. Wiceminister Jarosław Sellin wspomniał o gminie Sierakowice, jako wzorcu. Zasugerował, że być może wzrost dzietności idzie w parze z przedsiębiorczością. Zaproponował również, aby wykonać studium przypadku gminy Sierakowice.

Do tematu włączyła się właśnie Beata Szydło, która zaproponowała, aby kolejne spotkanie komitetu odbyło się właśnie w Sierakowicach, bądź miejscowości o podobnym profilu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*